Дитина прожила 35 днів.

У Центрі паліативної допомоги приватного пологового будинку «Лелека» на 35 дні життя померла маленька дівчинка Віра. Мама немовляти на своїй сторінці у Facebook розповіла всю історію та наголосила, що працівники полового будинку відмовили надати всі документи щодо цієї справи на її особисте прохання і на запит адвоката.

«Показники аналізів крові були значно за межами норми: у дитини був метаболічний ацидоз. Якщо говорити простими словами, у неї було кисневе голодування протягом тривалого часу. Тому поступово почали відмовляти всі захисні механізми організму», – написала у своєму Facebook мама дівчинки, Лідія Косогова.

Також жінка розповіла, що під час пологів лікар запевнив, що в неї пролиття меконіальних вод. Тому їй проколювали міхур, адже наколоплідні води не могли відійти самі. Відтак, дівчинка народилася шляхом екстренного кесаревого розтину.

Після пологів лікарі повідомили, що дівчинці протягом п’яти хвилин від народження необхідна була реанімація, адже був ризик відмирання кори головного мозку. Дитині потрібна була процедура гіпотермії. Батьки на операцію погодилися.

«Чому до мене тільки через 4 години прийшла Нечехова (лікарка – ред.) і запропонувала зробити гіпотермію як єдиний можливий шанс врятувати мозок? За цих 4 години лікарі вирішували – чи виживе Віра чи ні?» – зазначає в дописі Лідія Косогова.

За словами матері, лікарі повідомили дівчинка народилася з 1 балом за шкалою Апгар: у дитини було пошкодження кори головного мозку. Отже – дівчинка потребувала б особливого догляду протягом життя.

Причиною цієї ситуації лікарі назвали надмірне стиснення м’язів матки під час пологів.

«Я запитала, чому так сталося, адже в мене була ідеальна вагітність. Відповідь головлікаря трохи ввела мене в ступор. За його словами, м’язи матки стиснулися, «пережали» судини й матка, нібито, задушила дитину», – пояснила Косогова.

Пізніше маленьку віру підключили до спеціального апарату, що зчитує активність головного та спинного мозку. Тоді, за словами Лідії, вони з чоловіком і зрозуміли, що в їхньої дитини мертвий головний мозок, а значить для доньки немає майбутнього.

Дитина перебувала 35 днів у «Лелеці» з діагнозом «церебральна лейкомаляція, атрофія речовин головного мозку».

«Їй (дитині – ред.) вводили адреналін, годували через зонд, постійно давали глюкозу. У неї повністю розгладилися звивини від набряку головного мозку, її тіло викрутило від судом, печінка була настільки великою, що це було видно крізь шкіру на животі. А тільки в день виписки я дізналася що їй дають фенобарбітал, на що лікар Першакова мені зауважила: «Ми не зобов’язані перед вами звітувати кожен раз, що і як ми вводимо дитині», – пише Лідія Косогова.

Сама ж жінка вважає, що в неї, ймовірно, сталося відшарування плаценти ще 7 травня.

«Через це перестало правильно працювати кровопостачання плаценти й перестав надходити кисень у потрібній кількості. Відшарування я припустила на першій зустрічі з керівництвом пологового будинку, 26 травня. Але її категорично заперечувала Шемякіна. Що відбулося насправді – встановить слідство, а я можу лише припускати й оперувати фактами», – додала мати дівчинки.

Як підсумок, Лідія Косогова наголосила, що хоч лікарі й не боги, але вони мусять нести відповідальність за свою роботу.

«ДЦП, аутизм, епілепсія і ще багато чого – часто наслідки неправильної тактики ведення вагітності та пологів. Так бути не повинно», – зазначила Лідія.

Нагадаємо, у липні цього року в пологовому будинку «Лелека» відмовилися від новонародженої дитини.

Фото: Facebook