У будівлі Річкового вокзалу, де знаходиться Американський університет, відреставрували панно 1961 року. Відновлювали монументально-декоративні твори реставратори Данило та Антон Гуріни.

Про це пише Хмарочос.

Збудували вокзал у 1961 році за проєктом команди архітекторів, зокрема Вадима Гопкала, Вадима Ладного та Григорія Слуцького. Інтер’єри оздобили художники-монументалісти Ернест Котков, Іван Литовченко та Валерій Ламах. Вони також відомі мозаїками на житлових будинках по проспекту Перемоги в Києві.

У декоративних панно використовувалося інноваційне для того часу поєднання матеріалів — кераміки та кольорових цементів. Усього комплекс нараховує вісім монументально-декоративних творів.

Три панно у залі очікування —  «Дніпро — торговий шлях», «Богдан Хмельницький» та «Жовтень», Ще три об’єкти в приміщенні ресторану —  панно «Україна» і фризові композиції «Праця» та «Відпочинок». Та дві композиції «Чайки над водою» у вестибюлі, та портик в екстер’єрі річкового вокзалу — різьблений контур інкерманського каменю.

У лютому в будівлі Річпорту відкрили Американський університет, вони і профінансували реставрацію панно. Роботи тривали чотири місяці — з жовтня по січень.

Після відкриття Річпорту в 1961 році панно жодного разу не реставрували, а лише фарбували фонові частини. За словами Данила, роботи були в аварійному стані, деякі елементи вже відходили від стін. Він наголосив, що через специфічні умови, зокрема підвищену вологу, панно потребують постійного догляду.

Фото: Хмарочос