Першу чергу будівництва меморіалу обіцяють відкрити до кінця цього року.

Про це йшлося під час брифінгу співголів Організаційного комітету з питань перспективного розвитку Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», повідомляє прес-служба президента.

«Ми дійсно почали будувати Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр», перша черга якого буде відкрита вже в цьому році», – наголосив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

За його словами, будівництво меморіалу має завершитися протягом декількох років і він повинен почати працювати як музейний комплекс.

Разом з Меморіалом Голокосту в Бабиному Яру планується відкриття музейно-меморіального об’єкта «Курган», всередині якого буде розміщено велику 3D-модель Бабиного Яру з подіями 1941 року. «Курган» зводять німецьке архітектурне бюро SUB та український Центр просторових технологій.

Також заплановане відкриття меморіального об’єкта «Кришталева стіна плачу», авторкою якого є відомий митець Марина Абрамович, і прем’єра в Україні фільму Сергія Лозниці «Бабин Яр. Контекст». Усі ці проекти реалізуються разом із Меморіалом Голокосту «Бабин Яр».

Голова академічної ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» отець Патрік Дебуа зазначив, що вперше на планеті такий великий меморіал будують на братській могилі.

Голова ОП підкреслив, що держава також готує серйозний план заходів у зв’язку з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру. Зокрема, 6 жовтня 2021 року на території Бабиного Яру відбудеться офіційна церемонія за участю світових лідерів, діячів єврейських організацій, які вижили під час Голокосту, та українців, котрі рятували євреїв від смерті під час нацистської окупації та отримали звання Праведників народів світу.

Голова наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Натан Щаранський наголосив, що заплановані заходи є можливістю виправити історичну несправедливість, коли багато років за часів радянської влади трагедія Бабиного Яру замовчувалася.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль додав, що найближчим часом уряд має намір затвердити цей План заходів.

Підготовку до проведення жалобних заходів покладено на Міністерство культури та інформаційної політики.

Зазначимо, після тривалих дискусій в ОП все ж обрали так званий «російський» проект меморіалу, художнім керівником якого став російський режисер та продюсер Ілля Хржановський. На його підтримку висловлювався міністр культури Олександр Ткаченко.

А поки меморіал будується кожної неділі впродовж червня-липня всі охочі можуть відвідати аудіовиставу «29/09» про події у Бабиному Яру.
Реєстрація на аудіовиставу за посиланням ТУТ.

Нагадаємо, у травні в Бабиному Яру відкрили символічну синагогу.

Фото: Фейсбук