Відповідні зміни пропонується внести в закон «Про столицю України – місто-герой Київ».

Про це йдеться у законопроекті № 4089 від 14 вересня 2020 року.

Ініціатор законопроекту народний депутат Олексій Гончаренко (фракція «Європейська солідарність») запропонував внести зміни до пункту 2 статті 10-1 Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ» щодо порядку призначення голови Київської міської державної адміністрації».

Зокрема, він пропонує викласти його в такій редакції: «Київську міську державну адміністрацію очолює голова Київської міської державної адміністрації. На посаду голови Київської міської державної адміністрації призначається особа, обрана Київським міським головою відповідно до закону. Голова Київської міської державної адміністрації призначається президентом України».

Чинним законодавством передбачається, що голова КМДА призначається президентом України в порядку, передбаченому Конституцією та законами України.

В пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що прийняття даного законопроекту сприятиме приведенню положень закону «Про столицю України – місто-герой Київ» до вимог Конституції України та Рішення Конституційного Суду України від 25 грудня 2003 року №21-рп/2003.

У цьому рішенні Конституційний суд чітко встановив, що головою КМДА має бути лише особа, обрана Київським міським головою, та призначена на цю посаду президентом України.

Також зазначається, що встановлення порядку призначення на посаду голови КМДА особи, яка є обраною Київським міським головою, відновить повноцінне місцеве самоврядування у Києві та надасть можливість обраному киянами меру дієво впливати на розвиток міста.

Нагадаємо, Верховна Рада може найближчим часом ухвалити в другому читанні законопроєкт №2143-3 «Про місто Київ – столицю України». Заступниця голови парламентської фракції партії «Слуга народу» Євгенія Кравчук заявила, що це збираються зробити ще до місцевих виборів, які призначені на 25 жовтня.

Фото: kmr.gov.ua