Коктейль Sophie Scholl названий на честь однієї з лідерів студентської антифашистської організації «Біла троянда».

Коктейль Pizza Veterano презентували на своїй Facebook-сторінці.

Коктейль Sophie Scholl названий на честь однієї з лідерів студентської антифашистської організації «Біла троянда». До слова, ця організація стала одним із головних символів руху Опору в нацистській Німеччині.

«Біла троянда» не була бойовою організацією, більше того, вона не ставила собі ні політичних, ні ідеологічних завдань. Говорячи сучасною мовою, то було типове дисидентство. Ні програми, ні маніфесту, ні регламенту. Жменька студентів і професорів – союз людей культури, що протистоять тиранії. Вони розповсюджували листівки з закликом до опору гітлерівському режиму. Всього “Біла троянда” встигла розповсюдити в Мюнхені й деяких інших містах південної Німеччини від восьми до дев’яти тисяч листівок», – пояснили в дописі піцерії.

Також у публікації розповіли й про діяльність Софі Шолль.

«18 лютого 1943 року Софі Шолль зробила фатальну помилку – вона кинула близько 80 листівок з балкону другого поверху у внутрішній двір Мюнхенського університету. Це побачив сторож і тут же повідомив в гестапо. Софі і її брата Ганса схопили на виході з університету. Кількома днями пізніше був заарештований і теж засуджений на смертну кару третій підпільник – Крістоф Пробст. Навіть під час ув’язнення в ній не згасала надія на краще майбутнє для Німеччини. Незважаючи на те, що Софі знала, що її стратять, вона була впевнена в тому, що ідея демократії буде жити далі», – зазначили в дописі.

Водночас наголосили, що Софі Шолль не володіла владою або впливом. Та все ж вона залишилася в історії як одна з найпопулярніших фігур опору влади Гітлера під час Другої світової війни.

Однак, попри всі пояснення, у коментарях до презентації коктейлю можна побачити доволі неоднозначну реакцію.

Дехто з відвідувачів стали на бік піцерії та зрозуміли їх задум, та все ж більшість коментаторів обурилися таким рішенням рестораторів.

Самі ж представники Pizza Veterano зазначають, що готують допис-пояснення для всіх людей, кого обурив новий коктейль у меню піцерії.

Фото: Facebook