Переповнені школи Софіївської Борщагівки, Вишневого, Білогородки. Учні навчаються в дві зміни.

Про це повідомляє НВ.

Так, у школі села Софіївська Борщагівка під Києвом вже другий рік поспіль набрали 13 перших класів. На шкільному подвір’ї можна зустріти учнів із бейджами «1-к клас» чи «1-п клас». Вони навчаються у дві зміни, а у самих класах — від 30 до 40 учнів.

«Вчителі не встигають всім дітям приділити увагу. Не знаю, як вони із цим справляються», — каже Вікторія Овчаренко, мама учениці третього класу.

Причина дефіциту шкіл – масова багатоповерхова забудова передмість. Так село на межі з Києвом за останні кілька років перетворилось на 40-тисячне містечко. При цьому тут діє лише одна школа.

Ситуацію могло би покращити будівництво нових шкіл. Але місцева влада поки тільки обіцяє будувати.

Подібна ситуація вже  стала типовою для населених пунктів на околицях столиці. Тут постійно росте кількість нових забудов, які не мають необхідної інфраструктури. Зокрема, у колишньому Києво-Святошинському районі найбільш гостра ситуація склалась в Борщагівській об’єднаній територіальній громаді, Вишнівській, і частково Білогородській.

На останніх виборах у Борщагівській ОТГ було 38 тисяч виборців. А із зареєстрованими — це мінімум 60 тисяч. При цьому за договорами водопостачання в ОТГ мешкає 150 тисяч людей. І на цю громаду тут діє всього три школи: одна у Софіївській Борщагівці, дві — у Петропавлівській Борщагівці. До ОТГ ще входить село Чайки і там немає навчального закладу. Школа там з’явиться не раніше, ніж через два роки.

Допомогти вирішити проблему могли би забудовники, проте законодавтсво не зобов’язує їх відкривати нові школи. Якщо такі і є на території житлових комплексів, то на баланс громади вони не передаються. А громади не встигають будувати стільки шкіл, бо немає стільки грошей – основну частину податків мешканці нових ЖК сплачуюють у столицю.

На запитання як вирішити цю проблему – у Міносвіти виданню НВ порадили звертатись до місцевих органів влади.

Ілюстративне фото: КМДА