Зеленбудівці планують провести видалення грибів-трутовиків, чистку дупел, дренаж, обробку ран фунгіцидом.

У Шевченківському районі Києва фахівці обстежили п’ять вікових дерев у парку “Нивки”. За різними даними, цим деревам 200-300 років, йдеться в повідомленні КО “Київзеленбуд”.

Попередньо зеленбудівці провели обстеження п’яти вікових дерев і визначили, що три з них потребують додаткової діагностики за допомогою томографа. Ці дуби мають дупла, внаслідок чого були уражені стовбуровою гниллю. Побачити “зсередини” наскільки критичним є стан рослин та визначити методи лікування фахівцям допоміг арботом.

Арботом –  це імпульсний томограф, розроблений для оцінки внутрішнього стану дерев. Він заснований на принципі вимірювання часу проходження звукових імпульсів через різні ділянки стовбура дерева. Щільна деревина передає хвилі напруги краще, ніж пошкоджена в результаті розпаду або тріщин деревина”, – розповіли зеленбудівці.

Цей прилад допомагає фахівцям отримати цілісну картину стану дерева. Всі пошкодження відображаються на моніторі у вигляді кольорового графічного зображення червоного та зеленого кольорів.

Як повідомили в “Київзеленбуд”, фахівці проведуть санітарну обрізку сухих гілок усіх 5-ти дерев та виправлять попередні недоліки в обрізці. Після цього почнеться безпосереднє лікування уражених дерев: видалення грибів-трутовиків, чистку дупел, дренаж, обробку ран фунгіцидом та встановлення захисних сіток на них.

Фото: Фейсбук