Люди наголошують, що проект парку не передбачає жодної торгівлі на території. 

В парку «Наталка» на київській Оболоні минулого тижня встановили МАФ та облаштовували фудкорт, повідомляють архітекторка ГО «Парк Наталка» Богдана Бесчастна та фейсбук-група Оболонського району. У неділю, 12 червня, депутати, керівництво парку та мешканці провели перевірку законності розміщення цього МАФу. Жодних дозвільних документів адміністрацією надано не було, після чого 13 червня районний благоустрій виніс припис про знесення МАФу, інформує голова правління парку Наталія Чорногуб.

Контейнери встановили неподалік від гольф-клубу, за бетонним кесоном. Поряд з МАФом відвідувачі курять кальян та, судячи з фото пабліків, розпивають пиво, хоча адміністрація запевняла активістів, що не має до цього стосунку.

Київ Media

Бесчастна наголошує, що концепція та проект парку «Наталка» не передбачають жодної торгівлі на території.

Крім того, за її словами, контейнер розташовано на прибережно захисній смузі Дніпра, а адміністрація не змогла надати жодного дозвільного документу.

“… вчора на території курили кальяни, але адміністрація «не знала» про це, не викликала поліцію, тому що територія не охороняється! Тобто приходь і роби що хочеш? Сумнівні і невідповідальні! І це тільки початок. Тому, щоб грандіозне відкриття стало повчальним закриттям, ми разом з активною громадою, мешканцями, депутатами і представниками Оболонська РДА розробили план дій” — пише Бесчастна.

Чорногуб підтверджує слова активістки – жодних дозвільних документів адміністрацією надано не було, після чого було зроблено “звернення до відповідних інстанцій”. Через день – 13 червня – МАФу виписано припис про знесення від районного департаменту благоустрою.

Там все хитро. Ті хто встановив МАФ кажуть, що беруть в оренду у власника, який придбав кесонну трубу. Але там не однозначно з територією. Бо не вся земля у нього на балансі. Виходить, що просто «віттяпали» собі частину комунальної землі“, – роз’яснює Чорногуб.

В який термін після припису має демонтувати “малу” архітектурну форму її власник – невідомо: на оприлюдненому Чорногуб фото припису дати невидно.

Громада Оболоні, київські депутати та представники районної адміністрації звернулися до КМДА, а також збираються створити робочу групу для врегулювання розміщення в парку подібних об’єктів.

Громада також нагадує, що у парку раніше вже збудували дорогу для автомобілів, а кесон перетворили на ресторан і водночас не дозволили зробити безкоштовний літній кінотеатр.

Редакція КиївMedia намагається отримати коментар власників МАФу.
Як ми писали, роботи з переобладнання кесону проводить ТОВ «Гранада-82», власником якої є Ігор Тинний, якому належить ресторан «Прага». Хто орендує в кесону територію під МАФ – достеменно невідомо.

 

 

Фото: Фейсбук