Цього року головному концертному майданчику Києва й країни - Національному палацу мистецтв «Україна» - виповнюється 50 років.

Про це розповів журналістам на прес-показі 23 лютого радник генерального директора палацу «Україна» Сергій Перман.

Ремонт у приміщенні «України» останній раз проводився ще на початку 90-х років. У приміщенні протікав дах, були проблеми з електропроводкою, крісла для глядачів бажали кращого.

Палац юридично підпорядковується ДУСу, але при цьому грошей із бюджету не отримує й живе за рахунок повного госпрозрахунку. У «доковідні» часи концерти в залі були розписані на рік вперед.

У палаці 3700 місць для глядачів. На нові крісла меценат – одна з енергетичних компаній – дала 18 мільйонів гривень. Цієї суми вистачило, щоб пристосувати палац під потреби людей із інвалідністю. Тепер від входу в палац і до партеру встановлені пандуси, є спеціально обладнаний туалет. Також у партері виділено 12 місць, із яких знімаються крісла й можна поставити інвалідний візок. Треба тільки заздалегідь повідомити про це адміністратора або ж зазначити на офіційному сайті палацу.

«Найбільшим нашим болем були крісла. Тому що під час кожного концерту обов’язково падали 2-3 глядача. Крісла під людьми просто провалювалися», – сказав Сергій Перман.

Кияни чудово пам’ятають бірюзовий колір глядацьких крісел «України». Обшивку нових вирішили зробити в тепло-коричневих тонах. До слова, дирекція палацу спеціально консультувалася з телевізійниками щодо того, який вибрати колір. Як результат – зараз увесь зал облаштований у єдиній кольоровій гаммі й здається більш затишним.

Цікаво, що старі крісла були вмонтовані на залізних штирях у бетонну підлогу. Вирвати їх звідти можна було тільки підірвавши. Тому нові сидіння прилаштували на штирі від старих.

«До нас багато хто звертався з проханням віддати старі крісла. На жаль, від них залишилися тільки запчастини», – прокоментував Сергій Перман.

Нові крісла – не єдине оновлення, яким порадує Палац. Так звану малу залу, яку кілька років тому переробили з колишнього прес-центру, повністю реконструювали. І сьогодні це, за словами Пермана, найбільш технічно оснащена театральна сцена міста та країни. Її назвали ТеатрRoom.

Стіни і задник повністю обладнані мультимедійними екранами, які створюють приголомшливий 3Д-ефект. Сама сцена розділена на різні сегменти, які можуть одночасно обертатися в різні боки, підніматися й опускатися. Додайте до цього ще світло, звук. І навіть стеля над глядацькими кріслами не проста – наприклад, у кінці вистави на людей звідти посипалися поролонові кулі. І це не всі її можливості.

Власну театральну сцену Палац не здає в оренду іншим колективам, а запускає власне музично-космічне шоу з цирковими артистами «Інші». Зазвичай ці артисти працюють за контрактами за кордоном, але карантин залишив їх без роботи. Режисер і художник-постановщик «Інших» – Володимир Кошовий. Усім киянам точно треба побачити це шоу. За словами керівництва палацу, його збираються показувати кілька місяців.

Kyiv Media Kyiv Media

Фото: Палац «Україна»