У Києві працюють 825 сімейних лікарі, терапевтів та педіатрів , які ще можуть набирати пацієнтів та укладати з ними декларацію.

За даними НЗСУ, у столиці працює найбільша кількість лікарів первинки — 1 876 сімейних лікарів, терапевтів та педіатрії. З них 1 051 набрав ліміт декларацій.  На сьогодні вже більше 2,4 жителів столиці мають свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, проте є й ті, які досі не заключили декларацію з лікарем.

На сьогодні у столиці 825 сімейних лікарі, терапевтів та педіатрів, які ще можуть набирати пацієнтів та укладати з ними декларацію.

Для того, щоб знайти вільного сімейного лікаря необхідно:

  1. Зайти на дашборд “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги” – за посиланням. На ньому можна знайти інформацію про кількість закладів первинки, які надають медичну допомогу пацієнтові. Та лікарів, з якими ще можна укласти декларацію.
  2. У фільтрах обрати область, тип населеного пункту або ввести в полі пошуку назву населеного пункту.
  3. Якщо відома назва конкретного медичного закладу, слід обрати його у фільтрі “Надавач послуг”. У таблиці під картою з’явиться перелік амбулаторій та їх контакти. Можна також натиснути на потрібну амбулаторію, або обирати з лікарів.
  4. У таблиці праворуч карти є список усіх лікарів первинки, які приймають у конкретному закладі.
  5. Там також вказана кількість декларацій, які вже має цей лікар, та їх ліміт. Тобто якщо навпроти прізвища стоїть галочка, то лікар вже набрав оптимальну кількість пацієнтів, якщо стрілочка вгору, то ще ні.
  6. Лікарі, які мають свою приватну практику або працюють в приватних медзакладах теж можуть укладати декларації з пацієнтом. Щоб знайти їх, потрібно обрати на дашборді форму власності закладу — приватна або ФОП.
  7. Подати декларацію можна до лікаря, навпроти прізвища якого на дашборді стоїть стрілочка вгору.
  8. Після того, як лікар обраний, варто зателефонувати у заклад на реєстратуру та уточнити інформацію щодо вільних місць. Часом лікарі первинки працюють на пів ставки, тому набирають менше пацієнтів, ніж передбачає ліміт.

У НЗСУ нагадали, що у лікарів первинки існують ліміти на кількість укладених декларацій. Вони потрібні для того, щоб лікар міг надавати якісну медичну допомогу кожному пацієнтові. Для терапевта лімітом є 2 000 декларацій, для сімейного лікаря — 1 800, для педіатра — 900.

Якщо, вам відмовляють в укладанні декларації, необхідно звернутися до керівництва медзакладу. Якщо лікаря обрати неможливо, пацієнт має право звернутися до місцевого департаменту охорони здоров’я та НСЗУ за роз’ясненнями щодо можливості реалізувати право на вибір лікаря.

Для укладання декларації вперше при собі необхідно мати:

●       оригінал паспорта або іншого документа, що посвідчують особу пацієнта та/або його законного представника;

●       оригінал реєстраційного номеру облікової картки платника податків;

●       свідоцтво про народження дитини, якщо потрібно укласти декларацію для дитини.

З цими документами, лікар заповнює декларацію в електронній формі та друкує її, щоб пацієнт перевірив дані. Якщо декларація не містить помилок, необхідно підписати два примірники. Один примірник залишається пацієнтові, інший — у медичному закладі. Дуже важливо перед тим, як підписати декларацію, перевірити усю внесену інформацію. Та при виявленні помилок одразу їх виправити.

У НЗСУ закликали киян швидше підписувати декларацію з лікарем, адже саме сімейний лікар проводить огляд, дає направлення на безоплатну діагностику та анлізи, і за  потреби дає направлення до вузькоспеціалізованого фахівця.

Фото: unsplash