Будинок належить до ЖК «Крістер Град».

Жителям багатоквартирного будинку №5 на вулиці Сергія Данченка в Подільському районі у грудні підняли ціну на електроенергію — тепер вони мають сплачувати за промисловим тарифом, що втричі вище попереднього. В ДТЕКу повідомляють, що до 25 січня вказаний будинок підключать до їхньої мережі і мешканці зможуть укласти нові договори зі стандартним тарифом.

Вказаний будинок належить до ЖК «Крістер Град», його було здано в експлуатацію навесні 2017 року. Забудовником ЖК, який складається з трьох 25-поверхових будинків, є ПрАТ «ДБК-4», що входить до складу «ДБК-Житлобуд».

Про ситуацію з підвищенням тарифів в будинку повідомило видання BigKyiv. Коли будинок заселявся, мешканців попередили, що за електроенергію вони платитимуть за так званим будівельним тарифом. Таку ситуацію забудовник пояснив зведенням поряд з «Крістер Градом» ще одного великого ЖК – «Варшавський». Мешканці погодилися платити 1,68 грн/1 КВт.

При цьому власники квартир у буд. №5 намагалися добитися переведення на «звичайний тариф», але марно.

Пізніше стало відомо, що забудовник не будуватиме підстанцію для енергопостачання будинку. Через це його не було взято на баланс постачальником, ДТЕК «Київські електромережі». Таким чином, для ДТЕК Данченка, 5 не житловий будинок, а будівельний майданчик.

Повідомляється, що згодом мешканців будинку поінформували, що «з 01.12.2021 р. нарахування за спожиту електроенергію здійснюватиметься за діючим у період нарахування тарифом компанії-постачальника». Тобто, платити 5,07 грн/1 КВт, що утричі дорожче попередньої вартості.

При цьому два інших будинки «Крістер Града», №№ 1 і 3, вже перебувають на балансі постачальника і не мають подібних проблем. Відстань між будівлями — кілька десятків метрів.

«Будинки зводилися у різний часовий проміжок, тому схема підключення електроенергії різна. У Данченка, 5 є технічні умови постійного підключення до електричних мереж від підстанції біля ТЦ «Ретровіль» (пр-т Правди, 47, – ред.), яка вже збудована, але на час будівництва її ще не було. Наразі з підключенням є певні труднощі через затримку будівництва метро та «Варшавського мікрорайону». Як відомо, підземку мали здати у грудні 2021 року. Скоріше за все, технічні умови на тимчасове підключення до електричних мереж були розраховані на цей період. Тобто цього місяця у нас вже мали бути постійне підключення до електричних мереж та прямі договори з постачальником», – пояснив представник ініціативної групи мешканців.

Мешканці припускають, що в енергопостачальної компанії (ДТЕК «Київські електромережі») закінчився договір на тимчасове підключення забудовника («ДБК-4»).

«Йому повідомили, що будуть виставлені рахунки по іншій ціні. Забудовник, своєю чергою, переклав цю різницю на обслуговуючу компанію – ЖЕК «Комфорт-Майстер», який автоматично переклав усі “зайві” витрати на нас», – додав представник мешканців.

Повідомляється, що раніше «середньостатистична» квитанція за електрику для мешканців Данченка, 5 становила приблизно 800 гривень на місяць. За новим тарифом, їм доведеться платити приблизно 2 500 тисячі гривень.

«Для багатьох такі рахунки стануть катастрофічними. Як результат, більшість людей просто не зможуть платити. А що далі, відключення? І все, по суті, через забудовника, який чомусь не передав будинок на баланс», – обурюється одна з мешканок, яка назвалася Вікторією.

Повідомляється, що мешканці ведуть переговори з ЖЕКом і «ДБК-4». Платити за новим тарифом у січні 2022 року люди не збираються, натомість не виключають, що будуть змушені вдатися до більш радикальних дій.

Повідомляється, що в аналогічній ситуації також власники квартир за адресою провулок Балтійський, Б-1 в Оболонському районі столиці (ЖК «Навігатор», також від «ДБК-Житлобуд»).

В компанії ДТЕК прокоментували цю ситуацію. Там повідомили, що роботи з підключення будинку на Данченка, 5 вже тривають. Завершитися вони мають до 25 січня 2022 року.

«Станом на 11 січня 2022 року електропостачання ЖК «Навігатор» здійснюється за тимчасовою схемою від абонентських мереж (Склотарний завод), без прямих договірних відносин з ДТЕК Київські електромережі. На замовлення забудовника ДБК-4 ДТЕК Київські електромережі веде роботи з приєднання, які дозволять перевести мешканців за постійною схемою електропостачання та перевести їх на прямі договори. Очікуваний час закінчення робіт 25 січня 2022 року» — йдеться в повідомленні.

Після закінчення вказаних робіт клієнти зможуть укласти прямі договори з постачальником та оператором системи розподілу та оплачувати електроенергію за тарифом для населення.

«У грудні 2021 року забудовником ДБК-4 спільно з ДТЕК Київські електромережі було прийнято рішення про необхідність коригування технічно умов у частині тимчасової схеми електропостачання – тимчасового збільшення потужності для потреб будинку, що дозволило б застосувати тариф населення за вказаним об’єктом у найкоротші терміни, поки ведуться основні роботи. щодо приєднання, однак власник абонентських мереж не погодив цей тимчасовий варіант вирішення питання» — повідомили в ДТЕКу.

Раніше ми писали про аналогічну ситуацію з промисловим тарифом на електрику в ЖК на Берковецькій, 6.

Фото: Фейсбук, БігКиїв