Сервіс Netflix десять місяців не може отримати рібейти за фільм Останній найманець з Жан-Клод Ван Даммом, який знімали в Україні.

Стрімінговий сервіс Netflix першим із зарубіжних продакшенів зняв фільм в Україні за системою кеш-рібейтів, яка передбачає часткове відшкодування виробничих витрат іноземним продюсерам, пише Forbes Україна.

Сервіс знімав в Україні фільм Останній найманець з бельгійським актором Жан-Клод Ван Даммом у головній ролі і витратив на його виробництво в Україні близько 3,5 млн євро, пише видання. Ще близько 800 000 євро знімальна група витратила на проживання, харчування та транспорт.

За те, що кіношники витратили в Україні стільки грошей, їм мали відшкодувати близько 550 000 євро. Заявку на відшкодування коштів кіношники подали ще в грудні 2020 року, але досі нічого не отримали, пише видання.

За словами гендиректорки Star Media Ольги Пантелеймонової, для відшкодування коштів, закон вимагає від іноземної компанії надати довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, яку компанії в принципі ніде взяти.

«Потрібно поміняти формулювання і вимагати реєстраційний документ, який прийнятий в країні іноземного кіновиробника», – вважає Пантелеймонова.

Також вона додала, що за чинним законодавством на рібейти можуть розраховувати тільки європейські компанії, хоча знімати в Україні хочуть і виробники з Індії, Ізраїлю та Китаю.

Як пише видання, щоб приступити до роботи в Україні, Netflix зібрав 393 документи. За словами Пантелеймонової, їх повинно бути вдвічі менше.

«Netflix стурбований тим, що ми досі не виплатили рібейти», – каже Пантелеймонова.

Повідомляється, що виплат від держави чекають ще три французьких проєкти – серіал про космос Інфініті, друга частина комедії Блискучі креветки і історична драма про єврейське містечко перед початком війни ШТТЛ.

Нагадаємо, що на початку вересня Netflix запустив локалізовану версію сервісу українською мовою і завів офіційні сторінки в соцмережах для України.

Фото: Фейсбук