Учені з Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України заявили, що не раз помічали над Києвом і областю непізнані летючі об'єкти.

Про це науковці написали у статті “Феномен у невідомій місцевості I. Спостереження за подіями”, написаній англійською мовою.

Авторами статті вказано трьох вчених (Жиляєв, Петухов та Решетник), дата публікації – 23 серпня.

Для спостережень дослідники використовували дві метеостанції, встановлені в Києві та в селі Винарівка, що на півдні Київської області. Відстань між станціями 120 км.

Згідно з дослідженнями, були зафіксовані як самотні об’єкти, так і групи НЛО. Водночас у статті описується два різні типи НЛО. Їх назвали “космічними” та “фантомними”.

Скріншоти зі статті

“Космічним” називають об’єкт, що світиться, тож він здається яскравішим на фоні неба. А ось “фантомним” називають об’єкт з абсолютно чорним тілом, яке поглинає випромінювання, що потрапляє на нього.

“Констатуємо значну кількість об’єктів, чия природа незрозуміла. Виявлено польоти одиночних, групових і ескадр кораблів, що рухалися зі швидкостями від 3 до 15 градусів за секунду”, — повідомляють науковці.

Також в тропосфері, на відстанях до 10 – 12 км, спостерігаються фантоми. Їх розміри оцінюють від 3 до 12 метрів, що здатні розвивати швидкість до 15 км/с.

Учені зазначають, що звичайні фото та відеозаписи не зафіксують НЛО. “Для цього потрібне точно налаштоване обладнання, чітко налаштована витримка, частота кадрів, динамічний діапазон та фіксація кожні чотири десяті секунд”, — сказали спеціалісти.

ОНОВЛЕНО 16 вересня о 15:00.

Насправді вчені досліджували метероїди, а на картинках і в самому дослідження замість НЛО потрапили “пил, комахи та делекі птахи”.

Фото: Відкриті джерела