НАК «Нафтогаз Україна» припиняє постачання газу через невиконання Трипільською ТЕС ПАТ «Центренерго» обов’язку щодо повної та своєчасної оплати отриманого енергоресурсу та недотримання своїх зобов'язань щодо поставки електроенергії.

Про це повідомили в пресслужбі НАК “Нафтогаз України”, передає “Українська правда”.

Станом на сьогодні Трипільську ТЕС ПАТ “Центренерго” включено в Реєстр споживачів постачальника “останньої надії”. При цьому, загальний розмір заборгованості ПАТ “Центренерго” за спожитий газ перед ТОВ “ГК “Нафтогаз України” складає 2,757 млрд грн“, – йдеться у повідомленні.

У компанії додають, що на підставі укладених з ПАТ “Центренерго” двосторонніх договорів купівлі-продажу електричної енергії, було здійснено попередні оплати за електричну енергію за березень 2022 року, 4 квартал 2022 року та 1 квартал 2023 року. При цьому, ПАТ “Центренерго” не виконало свої договірні зобов’язання та відмовилось від постачання електроенергії на суму 1,8 млрд грн.

Як уточнюється, ТЕС станом на сьогодні, відсутня в переліку споживачів електричної енергії та природного газу, які не належать до категорії побутових споживачів і виконують життєво важливі функції для забезпечення обороноздатності України.

Також зазначається, що основним паливом Трипільської ТЕЦ для здійснення своєї діяльності є вугілля, а резервними – мазут та газ.

Нагадаємо, що на одну з найбільших ТЕС Київщини припинять постачати газ.

Фото: відкриті джерела