Місто може створити свій муніципальний правоохоронний орган, але він не зможе називатися «поліція» та застосовувати зброю.

Прерогатива застосування сили може бути лише в підрозділів Національної поліції, муніципальні підрозділи не можуть бути озброєні. Про це розповів глава Нацполіції Ігор Клименко в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Голова Нацполіції прокоментував ініціативу мера Києва Віталія Кличка про створення муніципальної поліції в столиці так: «Мер може хотіти створення муніципального підрозділу, який вирішуватиме комунальні питання, охорони приміщень, – це його право. Щодо застосування сили, то, згідно з законом, це винятково прерогатива поліції. І ми на цьому стоїмо».

За словами глави Нацполіції, муніципальним підрозділам заборонено називатися поліцією. «Вони можуть бути вартою або як завгодно, але не поліцією. Доки ми чітко не знатимемо, де межа згідно з законом між функціоналом державного органу – Нацполіції – та муніципального підрозділу, говорити про це предметно не будемо», – наголосив Клименко.

Він зазначив, що муніципальний співробітник може, приміром, наглядати за порядком на вокзалі, а в разі порушення цього порядку викликати поліцейського.

Клименко нагадав, що фактично муніципальна охорона в Києві існує. «А якщо почнемо їх озброювати, надамо їм функції, які властиві виключно поліції, то буде безлад», – підсумував глава Нацполіції.

Зазначимо, в ряді європейських міст поширена практика, коли муніципальна поліція підпорядковується місцевим органам влади.