Нацопера анонсувала вистави на вересень.

Про репертуар показів на вересень розповіли в прес-службі Національної опери України.

Вереснева афіша Національної опери України багата на знакові події, найяскравішими з яких можна назвати бенефіси до ювілеїв Анжеліни Швачки, Вікторії Ченської та Миколи Дядюри. А ще крім різноманітного поточного репертуару з кращих зразків світової та української класики відбудеться третій показ світової прем’єри балету «Данте».

12 вересня –  оперою «Кармен» Ж.Бізе свій ювілей на сцені відзначатиме одна з кращих Кармен Європи Анжеліна Швачка. До речі, це буде 200 вихід співачки в цій ролі.

24 вересня – опера «Макбет» Дж.Верді з Вікторією Ченською в титульній партії. Саме таким чином провідна солістка оперної трупи театру святкуватиме свій ювілей.

29 вересня – Густав Малер. Симфонія № 2 (c-moll) «Воскресіння». Один з найулюбленіших творів головного диригента Національної опери України Миколи Дядюри. Тож не дивно, що саме його Маестро обрав для свого бенефісу, приуроченого до ювілею митця.

Також у вересневому репертуарі театру третій показ світової прем’єри балету «Данте» (25 вересня). Балетмейстер-постановник та автор лібрето Ярослав Іваненко, диригент-постановник – Олексій Баклан, відеосценографи – Давіде Брокколі та Лівіо Савіні (Італія), сценограф – Станіслав Петровський, художник костюмів – Ганна Іпатьєва, координатор міжнародної участі в проєкті – Нікола Франко Баллоні).

У постановці використані фрагменти творів Ріхарда Вагнера, Антоніна Дворжака, сучасна музика духовника православної ассірійської громади у Грузії, схіархімандрита  Серафіма (Біт-Харібі) та частини з симфоній знаменитого італійського композитора Еціо Боссо (Ezio Bosso, 1971–2020). А відеосценографія, створена італійськими візуальними дизайнерами, надає виставі додатковий вимір: за допомогою провідних сучасних відеотехнологій і спецефектів глядач опиняється разом із Данте та його коханою Беатріче то в чарівній атмосфері середньовічної Флоренції, то в потойбічному світі – в містичних дантових колах Пекла та Раю.

Сучасна балетна постановка Національної опери України, реалізована спільно з Посольством Італії в Україні та Італійським інститутом культури в Україні, офіційно увійшла до всесвітньої мистецької програми «Dante 700 nel mondo» («Данте 700 у світі»).

До слова, в репертуарі театру можливі зміни – слідкувати за афішею можна тут. 

Відповідно до діючих карантинних вимог поки незмінними залишаються – обов‘язкове дотримання глядачами маскового режиму та соціальної дистанції, а заходячи до театру необхідно пройти температурний скринінг.

Фото: прес-служба