Навіть після завершення усіх головних зимових свят Нацопера України продовжує радувати своїх прихильників яскравою та насиченою подіями лютневою афішею.

Про репертуар показів на вересень розповіли в прес-службі Національної опери України.

Так на шанувальників оперного мистецтва в операх «Флорія Тоска» Дж.Пуччіні (19 лютого) та «Норма» В.Белліні (25 лютого) чекає зустріч із запрошеним солістом Олегом Злакоманом. 

А 16 лютого – в титульній партії опери «Кармен» Ж.Бізе – одна з кращих Кармен Європи Анжеліна Швачка. До речі, це буде 201-й вихід співачки в цій ролі.

Kyiv Media

 

Також в головних партіях: Сергій Пащук (Хозе, сержант), Тетяна Ганіна (Мікаела, наречена Хозе), Олександр Мельничук (Ескамільо, тореадор), Богдан Тарас (Цуніга, капітан) та ін.

Також у лютому можна буде послухати перлини світової та української оперної класики:

11 лютого – дві одноактні вистави. Опера «Моцарт і Сальєрі» М. Римського-Корсакова у виконанні Дмитра Іванченка (Моцарт) і Тараса Штонди (Сальєрі) та балет «Широко заплющені очі» у постановці Віктора Іщука. Це третій показ вистави, прем’єра якої відбулася 21 жовтня 2021 року на І Міжнародному фестивалі Ballet UA.

«Вистава безсюжетна: це декілька історій про кохання, кожна з них має свій окремий сенс – розповідає хореограф-постановник. – Спектакль складається із сольних, дуетних та кордебалетних номерів, кожен з них перекликається одне з одним та пов’язує усі історії в одну. Розповісти ці історії мене надихнув фільм Стенлі Кубрика «Із широко заплющеними
очима», адже складно сказати, про що конкретно він знятий. Він концентрується на людських взаєминах. У балеті лунає музика Йоганна Себастьяна Баха, Фредеріка Шопена та Сергія Рахманінова. Лейтмотив – Goldberg Variations Баха. Окрім танцівників, музиканти також беруть участь у перформансі. Вони є живою декорацією під час спектаклю: з одного боку сцени знаходиться квартет зі скрипки, альту, віолончелі та контрабасу, а з іншої – рояль. Я дуже довго думав над цим проектом, років 10, мабуть. Після того, як я станцював хореографію Едварда Клюга та Родена Дуайта, я відчув себе артистом сучасного жанру, адже це широке поле для переосмислення усіх можливих видів та напрямів танцю».

Хореограф-постановник балету «Широко заплющені очі» Віктор Іщук – прем’єр балетної трупи Національної опери України. Лауреат численних міжнародних конкурсів. Брав участь в міжнародних фестивалях: «Balletisimo» Мехіко, «Tributto a Rudolf Nureev» Мілан, «Dance Open» Санкт- Петербург, «Mickelle» Фінляндия та ін., а також брав участь в Гала- концертах та гастролях в Японії, Німеччині, Франції, Італії, Австралії, Новій Зеландії, США, Канаді та ін. Директор балетної школи «la Prima», художній керівник балетної трупи«Ukrainian Classical Ballet».

Виконавці: «Ноктюрн Сі-бемоль мінор (Op.9)» – Анастасія Шевченко, Ян Ваня; «Елегія» – Юлія Кулик, Віктор Іщук; «Гольдберг – варіації» – Александра Берьозкіна, Катерина Гідзіль, Діана Іванченко, Марина Ластовина, Діана Стеценко, Анастасія Тьокіна.

А на передодні Дня всіх закоханих (13 лютого) найромантичніша та найтрагічніша ода коханню – балет С.Прокоф’єва «Ромео і Джульєтта». Цю постановку Аналолія Шекери у 1991 році рішенням ЮНЕСКО в ювілейний рік С.Прокоф’єва визнано кращою інтерпретацією цього твору і нагороджено медаллю.

Виконавці: Владислав Ромащенко (Ромео), Юлія Москаленко (Джульєтта), Дмитро Чеботар (Тібальд), Марат Рагімов (Меркуціо) та ін.

22 лютого – другий показ оновленого балету «Вечори на хуторі біля Диканьки» Е.Станковича. Перший показ поновлення з великим успіхом відбувся 30 січня 2022 року.Як зауважили критики – це один із кращих балетів, в якому поєднані глибокі знання фольклору та класичного танцю, колоритна вистава багата на народні звичаї та гумор.

Постановний склад: балетмейстер-постановник – Віктор Литвинов; диригент-постановник – Аллін Власенко; диригент поновлення – Віктор Олійник; художник–постановник – Марія Левитська. В головних партіях: Ганна Муромцева (Оксана), Микита Сухоруков (Вакула), Олена Карандєєва (Солоха), Ольга Голиця (Цариця), Ян Ваня (Князь Потьомкін) та ін.

Важливо!

В репертуарі театру можливі зміни – детальна афіша найближчих заходів на сайті театру https://opera.com.ua/afisha

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року (зі змінами) відвідування театру можливе за умов:

  • Наявності COVID-сертифікату про повну або часткову вакцинацію  («зелені» та «жовті» сертифікати – оригінал документу або ж через мобільний додаток Порталу «Дія»)

або

  • Негативного результату ПЛР-тесту COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, що здійснений протягом не більше 72 годин

або

  • Документу про одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатку Порталу «Дія».

Документи будуть перевіряти при вході до Національної опери України, а їх відсутністьбуде підставою для відмови глядачеві у відвіданні театру.

Просимо Вас заздалегідь подбати про їх наявність.

Також незмінними залишаються – обов‘язкове дотримання глядачами маскового режиму та соціальної дистанції, а заходячи до театру необхідно пройти температурний скринінг.

Фото: прес-служба