У Національній економічній стратегії пропишуть європейську та євроатлантичну інтеграцію України.

Про це під час публічного обговорення проекту Стратегії-2030 заявила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Європейська та євроатлантична інтеграція України будуть прописані як основний напрямок розвитку держави у новій Національній економічній стратегії до 2030 року.

«Національна економічна стратегія-2030 — перший документ, який напрацьовується Урядом з десятирічним горизонтом планування. Виконання Угоди про асоціацію тут позначає чіткі червоні лінії. Тим більше, що зараз ми працюємо над оновленням Угоди про асоціацію, щоб розширити доступ українських товарів і послуг на ринки ЄС та закласти умови для експорту українських товарів з більшою доданою вартістю» — зазначила Ольга Стефанішина.

Серед основних цілей міжнародної економічної політики та торгівлі віцепрем’єр-міністерка назвала укладання нових торговельних угод та долучення до регіональних проектів («Один пояс — один шлях», TEN-T, Люблінський трикутник, Тримор’я); просування експорту через посилення представництв українського бізнесу за кордоном; вдосконалення роботи митниці; захист від недобросовісної конкуренції.

«Реалізація економічної Стратегії формуватиме Україну, як надійного економічного партнера у світі та приклад розвитку для всіх країн Східного партнерства. Саме тому Стратегія повинна йти в ногу з розвитком міжнародних трендів. Зокрема, ми маємо враховувати у нашій економічній політиці цілі Європейського зеленого курсу та використовувати фінансові можливості, які відкриваються для України в рамках Зеленої угоди. Кліматично нейтральна Європа неможлива без кліматично нейтральної України» — сказала Віцепрем’єр-міністерка.

За словами урядовиці, реалізація такої політики буде важливим сигналом для Європи, що вимагаючи більшого від співпраці з ЄС, Україна готова разом втілювати в життя великі та амбітні проєкти.

Участь у публічних консультаціях взяли представники бізнесу, державних органів влади, а також експерти.

Фото: Фейсбук