Вакцинація може проводитися в будь-який період, незалежно від виду злоякісної пухлини.

Про це розповів Андрій Безносенко, головний лікар Національного інституту раку.

Лікар зазначив, що діти, які мають онкологічну патологію, також належать до групи з високими ризиками захворіти на коронавірус. Тому для них, звичайно, є бажаною спочатку планова вакцинація (до хімієтерапії, у період між курсами хімієтерапії), а потім і проведення щеплення від COVID-19.

Вакцинація може проводитися в будь-який період, незалежно від виду злоякісної пухлини. Імунізацію можна проводити як пацієнтам, що завершили лікування і перебувають у стадії ремісії, так і тим, хто зараз у процесі лікування. В тому числі це стосується пацієнтів, які мали хірургічні втручання, а також тих, хто отримує медикаментозну терапію.

Безносенко наголосив, що  пацієнти, які отримують хімієтерапію, таргетну терапію, імунотерапію або променеву терапію, мають робити щеплення, як тільки це буде можливим.

“Винятком є люди, які перенесли трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин або отримують CAR-T-клітинну терапію. Такі пацієнти можуть вакцинуватися не раніше, ніж через 3 місяці після закінчення лікування”, – наголосив медик.

Нагадаємо, раніше у МОЗ розповіли, як можна комбінувати вакцини від коронавірусу.

Фото: facebook