Проєкт став єднанням і солідарністю у світовій боротьбі із пандемією. 

В Національній опері України, в Києві, напередодні ввечері відбулася світова прем’єра міжнародного проєкту “Музична подяка лікарям”, де композитори з усього світу об’єдналися, щоби виконувати свої твори на вдячність медикам. У глядацькій залі – саме вони. Пряму трансдяцію заходу провів телеканал “Київ”.

Виконавці у поєднанні онлайн- та офлайн-форматів представили музику всіх континентів, декілька світових прем’єр українських та іноземних композиторів. У заході брали участь артисти ЮНЕСКО з різних країн.

Такі музичні подарунки – не просто можливість для лікарів перепочити від надскладної щоденної роботи. Це – ще одне нагадування – лікарі досі залишаються на передовій у боротьбі із COVID-19.

“Цей концерт не стане локальною подією – його зможе побачити світова аудиторія, сьогоднішній проєкт “Музична подяка лікарям” буде розміщений на медіа-платформі, і лікарі із різних куточків світу зможуть відчути, що вони потрібні”, – зазначив автор проєкту артист ЮНЕСКО в ім’я миру Герман Макаренко.

У виконанні оркестру Kyiv Classic пролунали відомі класичні й популярні твори: «Аве Марія» Шуберта, ІХ симфонія Бетховена, «Щедрик» Леонтовича, «Старовинний запорізький марш» Адамцевича, а також попурі «Кризис композиція», в якому поєднали «Вальс» Шевченка, фрагменти «У печері гірського короля» Грига, «Ромео і Джульєтта» Прокоф’єва, «Мелодію» Скорика.

Окрім цього прозвучали композиція «Австралія – моя батьківщина» Пітера Алена, китайська пісня «Бу Бу Гао» та композиція «Ферах феза», яку під час онлайн-включення виконав артист ЮНЕСКО в ім’я миру Кудсі Ергунер.

Також відбулися три світові прем’єри українських та зарубіжних композиторів, написаних спеціально для проєкту, зокрема «Шлях надії» французького композитора П’єра Себо та «Appreciation» Катерини Вовчук. Ще одним прикладом міжкультурного діалогу стала прем’єра твору «Africa forever» українського композитора Артема Рощенка, створеного з використанням музичного фольклору народів центральної Африки.

Організатори проєкту повідомили, що аудіовізуальний контент, створений у його рамках, стане частиною глобального руху ResiliArt, започаткованого ЮНЕСКО.

Фото: Фейсбук