Кожен гобелен це певний період життя, стан, настрій, думки, особливі переживання.

21 грудня о 18:00 в Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва відбулось відкриття персональної виставки Ольги Пілюгіної.

Знана українська художниця представила на виставці «Reflections»/«Роздуми» нові та вже відомі гобелени різних років.

В основі експозиції – твори-роздуми на теми: прагнення людської душі до пізнання істини, самовдосконалення; кохання, що окрилює і надихає; любов до рідного краю, милування навколишнім світом, розумно створеним і наповненим любов’ю.

У переважній більшості, це композиції з птахами, що линуть назустріч одне одному у передчутті радісних обіймів, чи спрямовані в єдиному польоті вгору до світла. Кожен гобелен це певний період життя, стан, настрій, думки, особливі переживання. Це розповіді з глибоким змістом і символізмом.

Твори виконані у давній техніці двостороннього гладкого ручного ткання натуральними вовняними нитками. Вони приваблюють глибиною поєднання традицій та сучасності, своєрідною фактурою, теплом і особливою гармонією кольорів.

Декотрі роботи виконані в обмеженій кольоровій гамі натуральних нефарбованих відтінків вовни, що доповнені фарбованими. Таке поєднання символізує гармонійне співіснування природи і людини.

На виставці представлені також сучасні тематичні монументальні орнаментальні твори в авторському стилі, створеному на основі кращих традицій українського килима та характерних рис українського бароко, пропущених крізь призму особистого бачення художниці. У тому числі гобелени, що були визнані кращими на Всеукраїнських виставках-конкурсах «Кращий твір року».

В основі цих композицій вічний символ роду – «Дерево життя», що проростає з глибини віків у сьогодення. Це зв’язок поколінь, минулого, сучасного й майбутнього, любов до традицій і рідної культури.

Кожна людина оточує себе і навколишній простір тим, чим наповнена сама. У красі Всесвіту, людських душ, взаємин, коханні – прояв Любові Світової. Краса внутрішня прагне до краси навколишньої.

На відвідувачів виставки чекають цікаві зустрічі з мисткинею. Щоденно з 22 по 26 грудня, Ольга Пілюгіна розповідатиме про те, як створює сучасні авторські гобелени та килими ручної роботи.

Виставка прийматиме відвідувачів з 22 грудня по 10 січня.

Вартість квитка: 100 грн.

Наявність сертифікату вакцинації чи негативного тесту на COVID-19 та захисної маски обов’язкові.

Адреса виставки: МВЦ сучасного мистецтва, Київ, вул. Б. Хмельницького, 7.

Фото: прес-служба