Національний музей історії України у Другій світовій війні презентував новий виставковий проєкт “Лендліз. Перезавантаження”.

Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Тримає удар” на телеканалі “Київ”.

Так, у музеї історії України у Другій світовій війні відкрили виставковий проєкт “Лендліз. Перезавантаження”. Експозиція присвячена історії мілітарної та економічної співпраці країн антигітлерівської коаліції в роки Другої світової війни та держав вільного світу під час російсько-української війни, що нині триває.

“Як ви знаєте, США вдруге відкривають лендліз. Вперше це було для антигітлерівської коаліції, цього разу відкрили для антипутінської коаліції. Тут ви побачите деякі експонати, які ніколи ніхто не бачив, які розповідають про перший етап лендлізу під час Другої світової війни і про події захисту незалежності України тут і зараз”, – сказав міністр культури та інформації політики Олександр Ткаченко.

Він додав, що Україна дуже вдячна Америці за допомогу, але нині очевидно, що зброї наразі не вистачає. “Тому це ще й нагадування того, що війна досі триває, програма лендлізу потрібна. Як перемогли гітлера, так переможемо й зараз”, – зазначив він.

На виставці представлені експонати, надані американськими та українськими інституціями. Один із найновіших – протитанковий ракетний комплекс «Джавелін», який 27 червня знищив ворожий танк. Є й фрагмент понівеченого прапору.

“Я відчув злість, коли побачив таку наругу над прапором”, – розповів американський доброволець із позивним «Рейнмен», який знайшов цей прапор та передав у музей. Він зазначив, що дуже вражений гостинністю та відкритістю українців і не виключає того, що у майбутньому хотів би жити в Україні.

Київ Media

Куратор виставки Андрій Солонець додав, що виставка працюватиме тут близько півтора місяця. І пояснив, що виставка демонструє неперервність традицій взаємодопомоги демократичних країн у боротьбі з агресивними диктатурами та спростовує продукований в СРСР та сучасній росії міф про незначний вплив програми лендлізу на здобуття перемоги над нацизмом і мілітаризмом.

Її розміщено в новому експозиційному просторі – відкритій після ремонту Нижній Московській брамі ХVІІІ ст. Печерської фортеці.

Фото: Київ ТБ