Йдеться про захід «Шовковий шлях. Мистецтво та сучасні художники з Італії».

Про це повідомили в прес-службі Музею історії Києва.

Із 31 липня до 24 серпня в музеї на вул. Б. Хмельницького, 7 триватиме міжнародна виставка сучасного італійського мистецтва «Шовковий шлях. Мистецтво та сучасні художники з Італії».

Проект створено за участі Генеральної дирекції з промоції системи країни (DGSP) при Міністерстві закордонних справ і міжнародного співробітництва Італії (MAECI), Інституту образотворчих мистецтв Гаруццо (IGAV), Посольства Італії в Україні, Італійського інституту культури в Україні, Музею історії міста Києва, Фонду ФФЮН СДГ, а також за сприяння Національної академії мистецтв України та підтримки Венеціанського офісу Ради Європи.

«Шовковий шлях. Мистецтво та сучасні художники з Італії» – це мистецька інтерпретація стародавнього караванного шляху, який з’єднував Європу та Азію. Виставка розпочинає цей шлях у Києві. Далі продовжить свою подорож за маршрутом Анкара-Тбілісі-Ташкент-Пекін та завершить її у Сіані у 2022 році.

Проект об’єднує в собі роботи 38 італійських митців кількох поколінь, починаючи з колекції творів італійського мистецтва 1950-х років із Палацу делла Фарнезіна (Palazzo della Farnesina), який є штаб-квартирою Міністерства закордонних справ у Римі, до робіт сучасних митців Італії. Ці митці представляють різні художні напрями і стилі та використовують широкий спектр способів вираження.

На виставці будуть представлені картини, написані акрилом на полотні, цифрові фотографії, відео-арт, скульптура та авторські інсталяції. Вибрані роботи яскраво презентують різні аспекти перетину художньої культури минулого та сучасності, мов ті каравани, що йшли по віддалених землях на Схід, навантажені товарами різних видів, створюючи або відтворюючи нові й давні оповіді: від драконів до високотехнологічної культури, від даоських храмів до глобального ринку.

Автори проекту прагнуть віднайти зв’язок між «дарами» з минулого і його впливом на сучасних митців Італії та презентувати зібраний ними творчий доробок глядачам із різних країн світу.

Ця виставка – яскрава рефлексія на неоднорідність сприйняття світу, естетичних теорій та досвіду загальновизнаних великих італійських митців їхніми сучасниками.

Кураторка проекту Анджела Тессе (Італія).

Учасники виставки: Carla Accardi, Marisa Albanese, Yuri Ancarani, Francesco Arena, Enrico Baj, Gabriele Basilico, Bianco-Valente, Alighiero Boetti, Diego Cibelli, Gianni Dessì, Pamela Diamante, Flavio Favelli, Eugenio Giliberti, Paolo Grassino, Emilio Isgrò, Francesco Jodice, Mimmo Jodice, Jannis Kounellis, Maria Lai, Luigi Mainolfi, Domenico Antonio Mancini, Umberto Manzo, Masbedo, Sabrina Mezzaqui, Marzia Migliora, Nino Migliori, Nunzio, Luigi Ontani, Mimmo Paladino, Giulio Paolini, Perino & Vele, Michelangelo Pistoletto, Tamara Repetto, Pietro Ruffo, Ettore Spalletti, The Cool Couple, Eugenio Tibaldi, Fabio Viale.

Виставка «Шовковий шлях. Мистецтво та сучасні художники з Італії» у Києві є однією з ключових подій культурної програми Посольства Італії та Італійського інституту культури в Києві на 2021 рік. Це також надзвичайно важлива ініціатива, що реалізується у межах Програми промоції італійського мистецтва Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії в 2021 році та є італійським внеском у святкування 30-ї річниці незалежності України – країни, яка протягом століть є культурним мостом між Заходом та Сходом.

Організатори зазначають, що «Шовковий шлях. Мистецтво та сучасні художники з Італії» – одна з найважливіших міжнародних виставок сучасного італійського мистецтва і результат співпраці Генеральної дирекції з промоції системи країни (DGSP) Міністерства закордонних справ і міжнародного співробітництва Італії (MAECI) та Інституту образотворчих мистецтв Гаруццо (IGAV).

Придбати квитки на виставку можна

Вхід на виставку за квитками.

Спікери:

  • Pier Francesco Zazo – Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні
  • Edoardo Crisafulli – культурний аташе, директор Італійського Інституту культури в Україні
  • Maurizio Aronica – Президент Фонду ФФЮН СДГ
  • Яна Барінова –  директорка Департаменту культури КМДА
  • Тетяна Костенко – перша заступниця генеральної директорки Музею історії міста Києва

Фото: Музей історії Києва