Виставка Івана Зозулі "Революційний вернісаж" приурочена до річниці революції Гідності та Помаранчевої революції. На ній представлено 27 мальованих олією полотен.

Митець використав у своїх роботах образи протестувальників, які за словами автора надають рушійну силу будь-яких революцій і змін в Україні, інформує столичний Музей Гончара, де відкрилась виставка художника.

Митець був учасником обох революцій і спеціально приїздив до Києва з Вінниччини. Ігор Зозуля принципово не зображував на полотнах політиків, натомість сфокусувався на протестувальниках. Це проглядається і в назвах його робіт: “Народ – велика сила України”, “Чаю всім вистачить”, “Хлопці трохи змерзли. Грілись біля бочки”, “Закохані на Майдані”, “Українці пишуть лист”.

“Я проста людина, ріс у селі, батько малював. Я міг створювати пейзажі все життя, натомість випало писати революції, став художником-революціонером. Але як інакше? Це наша історія, наша пам’ять, це треба писати”, – пояснив Іван Зозуля.

Виставка відображає дві епохи, а саме Помаранчеву Революцію та Революцію Гідності, що в свою чергу підкреслили, розділивши мистецький простір зали.

“Подібні твори мистецтва ми зазвичай називаємо наївом. Такі художники малюють, бо не можуть не малювати, у цьому їхній талант і самобутність. У картинах Ігоря Зозулі ми бачимо відображення того, що відбувалося на цих двох Майданах, і це важливо, адже зберігає живу пам’ять. Ми на Майдані прореагували на ситуацію і пішли далі, а на полотнах це залишилося, наша реакція тепер зафіксована в матерії. Я радий, що ця виставка презентується в Музеї Івана Гончара”, – зазначає Петро Гончар, генеральний директор Музею Івана Гончара.

Виставку “Революційний Вернісаж” можна відвідати до 18 грудня, з вівторка по неділю з 10:00 до 17:30.

Нагадаємо, з 19 до 1 листопада, у Києві пройде перший міжнародний мистецький фестиваль “Код Ступки”, де країною-гостею мистецького фестивалю буде Грузія (Сакартвело).

Фото: Музей Революції Гідності