У Національному музеї історії Другої світової війни, що в Києві, відкрилася виставка “Україна. Розп’яття”, присвячена нинішній війні Росії проти України.

Про нову експозицію розповідають міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко і військова агенція “АрміяInform“.

“Цього року в нашій країні День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні є досить незвичайними. У період активної фази війни, що триває в нашій країні, ці дні набувають нових сенсів та символів”, – зауважив Ткаченко.

На виставці можна побачити артефакти російської агресії в Україні, трофеї Збройних сил України, облаштування укриттів, у яких рятуються від бомбардувань українці, тощо.

Робота з комплектування цієї музейної колекції розпочалася наприкінці березня 2022 року. Після звільнення Київщини та Чернігівщини, вже на початку квітня, працівники музею поїхали в деокуповані Ірпінь, Бучу, Бородянку, Гостомель, Макарів, Андріївку, Стоянку, Перемогу та інші постраждалі від російських загарбників населені пункти, щоб зібрати там експонати для майбутньої виставки.

Загалом на виставці представлено понад 700 експонатів.

Серед них – рештки збитого ЗСУ російського гелікоптера Мі-24, який упав у районі села Козаровичі на Київщині.

У залі “Україна — розп’яття” в центрі стоїть купол церковна баня з хрестом із села Лук’янівка Броварського району. Ця пам’ятка дерев’яної архітектури кінця ХІХ століття пережила Першу і Другу світові війни, але не встояла перед атакою рашистів.

Одним із експонатів є мапа об’єктів Києва, які хотіли захопити росіяни (її музею подарував головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний).

Фото: Фейсбук