Зокрема, у Міністерстві заперечили, що деякі напої можуть впливати на результат тесту на COVID-19.

Міністерство охорони здоров’я України поширило нові спростування деяких антинаукових тверджень щодо вакцинації. Побачити публікацію можна на Facebook-сторінці відомства.

  • Деякі напої можуть впливати на результат тестування на Covid-19
За даними МОЗ, деякі українські видання поширили новину про те, що нібито деякі напої впливають на результат тесту на COVID-19. При цьому медіа посилалися на дані дослідження «Як безалкогольними напоями “зламати” швидкий тест на антиген COVID-19?», оприлюднене у Міжнародному журналі інфекційних захворювань.
“Німецькі вчені не стверджували про однозначний вплив різних напоїв на результат тестування на Covid-19, а встановили, що неправильне використання експрес-тестів на ковід може призвести до хибно-позитивних результатів”, – прокоментували міф МОЗ.
Детальніше тут – ​​за посиланням.
  • Американська авіакомпанія Southwest Airlines скасувала 2000 рейсів через відмову пілотів вакцинуватися
МОЗ спростовує інформацію про те, що американська авіакомпанія Southwest Airlines начебто скасувала близько 40% своїх рейсів на початку жовтня через те, що 80 пілотів та інших співробітників компанії відмовилися вакцинуватися від COVID-19.
“Авіакомпанія Southwest Airlines скасувала свої рейси через погану погоду, проблеми з управлінням повітряним рухом і військові маневри у Флориді. Всі ці чинники викликали «ефект доміно» й зумовили подальші збої, які порушили роботу авіаперевізника впродовж вихідних 9 і 10 жовтня”, – проінформували у повідомленні.
Більше про спростування- за посиланням.
  • Землетрус знищив церкву на Криті, де було облаштовано центр вакцинації
За даними МОЗ, у соціальних мережах поширюється інформація про те, що на грецькому острові Крит землетрус знищив церкву, одна людина загинула. Раніше в цій церкві було обладнано центр вакцинації. До світлини зруйнованої церкви додається коментар, мовляв, це – «явний знак» або що це – реакція «на молитви людей», які виступають проти вакцинації.
“На грецькому острові Крит землетрус дійсно знищив церкву, але центр вакцинації було облаштовано в іншій, яка залишилася неушкодженою”, – зауважили у МОЗ.
Більше про цей міф тут – за посиланням.
  • Слово «імунітет» походить від назви давньоримських рабів, які прибирали трупи
МОЗ спростовує інформацію про те, що слово «імунітет» походить від того, як називали у Стародавньому Римі рабів, яких використовували для збирання трупів під час епідемії.
“Латинський термін «immunis» не має нічого спільного ані з рабами, ані зі збиранням трупів. Він означав у Стародавньому Римі звільнення від цивільних або військових повинностей і пов’язаний з юридичним значенням слова «імунітет». Медичний термін «імунітет» з’явився пізніше, з розвитком імунології як науки”, – зазначили у МОЗ.
Більше у спростуванні – за посиланням.
  • мРНК-вакцини від COVID-19 викликають мутації у новонароджених
За даними МОЗ, користувачі поширюють повідомлення про те, що у щеплених мРНК-вакцинами від COVID-19 жінок народжуються діти з різними мутаціями, і навіть хвостами – як у тварин. У якості доказу наводиться сюжет турецького телеканалу Beyaz, в якому голова Партії добробуту Туреччини Фатіх Ербакан демонструє фотографії дітей, що народилися з різними патологіями.
“мРНК вакцини не мають негативного впливу на дітей, які перебувають в утробі. Фотографії дітей з вродженими вадами, які поширюються в соцмережах, були зроблені ще до пандемії COVID-19. Одна з них оброблена в фоторедакторі, на другий – дитина з рідкісним генетичним захворюванням, а на третій – сіамські близнюки, які народилися в 2016 році”, – повідомили у МОЗ.
Більше тут – ​​за посиланням.
Фото: pixabay