Зокрема, в Міністерстві заперечили, що на місці уколу вакциною з'являється штри-код. який можна зчитати смартфоном.

Міністерство охорони здоров’я України поширило нові спростування деяких антинаукових тверджень щодо вакцинації. Побачити публікацію можна на Facebook-сторінці відомства.

Більшість з поширених міфів розповсюджують користувачі соціальних мереж.

В МОЗ заперечили наступні твердження:

  • Вакцина проти вірусу папіломи людини «Гардасил» викликає безпліддя

За даними МОЗ, у мережі поширюється інформація про те, що 88% випадків згасання функції яєчників пов’язані з вакциною проти вірусу папіломи людини «Гардасил». Про це нібито свідчать дані Американського коледжу педіатрів.

“Дійсно, в січні 2016 року цю інформацію було оприлюднено на сайті Американського коледжу педіатрів. Однак подальші дослідження також не підтвердили зв’язку між недостатністю яєчників і вакцинацією проти ВПЛ. На сьогодні статтю видалено з сайту коледжу, оскільки в світлі останніх досліджень вона є застарілою і не актуальною”, – зазначили у відомстві.

Більше інформації про спростування – за посиланням. 

  • Винайдено пластир, який імплантує 3D чип в організм під час вакцинації

МОЗ спростовує неправдиві відео про нову розробку вчених зі США – пластир із вакциною. У дезінформаційних відео повідомляється, що розробка – не що інше, як «3D чип», який начебто імплантоватимуть в тіло, щоб  «підсадити» на вакцини ще більше людей.

Розробка вакцини на основі пластиру не має нічого спільного ані з «наночипом», ані з «імплантами». Вакцинний пластир – це альтернатива підшкірним ін’єкціям за допомогою шприців, такі пластирі нічого НЕ імплантують в тіло, а тимчасово приклеюються до шкіри.  Попри роки досліджень науковцями в усьому світі, пластирі з мікроголками перебувають на стадії експериментальної розробки і не використовуються ніде, крім наукових лабораторій”, – проінформували у повідомленні.

Більше інформації за посиланням. 

  • На місці уколу вакциною з’являється штрих-код, який можна зчитати смартфоном 

За даними МОЗ, у соціальній мережі Facebook поширюється коротке відео, на якому людина підносить до плеча смартфон і в телефоні з’являється штрихкод. Підпис до відео повідомляє, що це «штрихкод, він же ID-мітка на місці уколу», а всі вакциновані – «тепер товар». Одним із таких відео в українському сегменті соцмережі поділилися понад 91 тисячу разів.

Оригінал поширеного відео був завантажений в TikTok. Судячи з закадрового сміху, відео – жартівливе. Автор цього відеофейку використав програму AirDrop. Тобто не сканував плече, а отримав знімок зі штрих кодом від іншого користувача Apple. AirDrop – це спеціальна служба, яка може передавати файли за допомогою бездротового зв’язку на близькій відстані”, – вказано у повідомленні.

Більше про цей відеообман за посиланням.

  • Щеплення робить усіх хворими – це засвідчує кров під мікроскопом 

МОЗ спростовує поширені три зображення кровіпід мікроскопом: перше – нібито зроблене до вакцинації від COVID-19, друге – через 4 години після щеплення, і третє – за тиждень. Ці зображення начебто і доводять, що «щеплення робить усіх хворими», – так стверджують автори публікації. При цьому вони не вказують джерело цієї інформації, а також не пояснюють, що ж саме відбувається із кров’ю людини на третьому знімку – після вакцинації.

Продемонстровані зображення крові не є достовірними. Немає ніяких доказів, що вони дійсно є зразками крові до і після вакцинації. По-друге, «монетні стовпчики» на третьому знімку не є доведеною ознакою патології в організмі людини. Вони можуть бути нормальною реакцією на процедуру забору крові, а також з’являтися при нагріванні зразків крові. Здатність формувати такі склейки з еритроцитів можна також розглядати як ознаку здорової крові в сенсі фізіологічного стану згортання”, – зазначили фахівці.

Детальніше у спростуванні за посиланням. 

  • «Біохімік» Янг виявив у вакцинах проти COVID-19 паразитів

За даними МОЗ, чергове «сенсаційне дослідження» про склад вакцин проти COVID-19 поширюється в соціальних мережах. Прихильники антивакцинації, посилаючись на дані «біохіміка, мікробіолога і клінічного дієтолога» Роберта Янга, повідомили, що «доктор» знайшов у препаратах проти коронавірусу «графен і колонію паразитів», а також безліч інших «небезпечних хімічних сполук».

Ніяких «паразитів» у вакцинах немає – це фейк. Оксид графену також не є компонентом жодної зі схвалених до застосування вакцин від COVID-19, в тому числі мРНК – від Pfizer / BioNTech і Moderna. На сайті Міністерства охорони здоров’я України, а також на інших сайтах організацій охорони здоров’я можна знайти повні дані про склад усіх вакцин проти COVID-19. Ці дані є у відкритому доступі для широкого загалу”, – зазначчили у МОЗ.

До слова, американець Роберт Янг – не «біохімік». У 2016 році його судили за медичну практику без ліцензії та шахрайство. До арешту він заробляв до $5 млн за рік на продажах БАДів з недоведеною ефективністю.

Більше у спростуванні за посиланням.

Фото: pixabay