Щороку 3 грудня світ відзначає День осіб з інвалідністю.

Про це МОЗ повідомляє в Facebook.

Зокрема , за ініціативи першої леді Олени Зеленської в співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами створено «Довідник безбар’єрності». Це гід із коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови.

Усі заклади охорони здоров’я, які уклали договір про медичне обслуговування з НСЗУ мають отримати висновок про доступність до будівлі та приміщення для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Особи з вадами слуху мають проблему з отриманням медичної допомоги. Для того, щоби її усунути до переліку обов’язкових умов для укладання договору закладів охорони здоров’я з НСЗУ з 1 січня 2022 року внесена умова про наявність сканованої копії документа, що підтверджує забезпечення перекладу на/з українську жестову мову.

Крім того, люди з вадами слуху мають бути забезпечені доступом до візуального сприйняття необхідної інформації за допомогою технічних засобів інформування, орієнтування й сигналізації.

МОЗ продовжує роботу над тестуванням інформаційно-аналітичної системи Централь 103. Вона передбачає можливість для оперативно-диспетчерських служб приймати виклики не голосовим способом.

МОЗ України в межах Великого будівництва працює над запуском лікарень нового європейського формату: однаково комфортних як для пацієнта, так і для лікаря.

Разом із будівництвом лікарень поступово впроваджуються новітні технології у сфері охорони здоров’я. МОЗ змінює підхід до оснащення лікарень та оновлює обладнання відповідно до європейських стандартів.

Нагадаємо, про електронну версію «Довідника безбар’єрності» детальніше ми писали тут.

Фото: unsplash