Отримання першої дози препарату проти COVID-19 не є підставою вважати, що людина вакцинована повністю.

Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства охорони здоров’я.

Так, повністю щепленими від коронавірусу вважаються люди через два тижні з дня отримання другої дози вакцини.

Загалом, людина вважається повністю імунізованою від COVID-19, коли минуло 2 тижні після отримання другої дози вакцини… Якщо з моменту отримання другого щеплення не пройшло два тижні, то людина не вважається повністю імунізованою“, – пояснили в міністретсві.

Відповідно, якщо людина вакцинувалася лише однією дозою або з моменту другого щеплення ще не минуло 2 тижні – вона не вважається повністю імунізованою і ще не маєте ефективного захисту від хвороби.

Також у МОЗ зазначили – якщо вакцинована людина приймає ліки, які пригнічують імунітет, вона також не може бути повністю захищена від коронавірусу.

Навіть після вакцинації вам потрібно дотримуватися протиепідемічних вимог“, – наголосили у міністерстві.

Зазначимо, 31 травня 2021 року, Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало вакцину проти COVID-19 AstraZeneca для екстреного медичного застосування. Це вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca, яка виробляється в Італії і має торговельну назву AstraZeneca.

Тим часом в Україні вже щеплюють вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові та вакциною AstraZeneca-SKBio, яка виробляється в Республіці Корея (SK Bioscience Co. Ltd). Усі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробництва, є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними.

Також 1 червня 2021 року Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила вакцину CoronaVac виробництва Sinovac Biotech для екстреного застосування.

Нещодавно ми писали, що у столиці хочуть організувати відразу 10 пунктів COVID-вакцинації. Для цього буде підготовлено 10 вакцинальних центрів у кожному районі міста.

Фото: КОДА