Вживання антибіотиків без потреби навіть ускладнюють лікування вірусу.

Антибіотики не діють проти COVID-19, якщо у пацієнта немає ознак бактеріальної інфекції. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на брифінгу 11 листопада.

“Наразі, на фоні епідемії коронавірусної хвороби, маємо чергове значне зростання продажу та використання антибактеріальних препаратів.  Хочу наголосити, що антибактеріальні препарати не активні щодо вірусів, зокрема й щодо коронавірусу SARS-CoV-2”, – зазначив міністр.

Він зауважив, що вживання антибіотиків без потреби навіть ускладнює лікування COVID-19. Тому при COVID-19, як і будь-якій іншій вірусній інфекції, не варто вживати антибіотики, якщо немає ознак бактеріальної інфекції. А встановлювати ці ознаки може лише лікар.

“Не займатеся самолікуванням. Не вживайте антибіотики для профілактики”, – наголосив Ляшко. І нагадав, що наразі стійкість до антимікробних препаратів є однією із найсерйозніших загроз для охорони здоров’я.

Міністр повідомив, що вже зараз у світі 700 тисяч людей щороку помирають від інфікування стійкими до антибіотиків бактеріями.  При втраті контролю над призначенням та лікуванням антибіотиками ця цифра може сягнути 10 мільйонів уже за 30 років.

Фото: pixabay