У вересні вакцину Moderna вже не поставлять.

На національному складі України станом на 26 серпня не залишилося вакцини проти COVID-19 виробництва Moderna. Є тільки на місцях і це для другої дози.

Про це повідомили LIGA.Life у відповідь на запит в прес-службі Міністерства охорони здоров’я.

Так, на регіональних і місцевих складах є 805 652 дози вакцини Moderna.

“Зараз вакцина Moderna має використовуватись лише для завершення імунізації тим, хто вже отримав першу дозу вакцини”, – йдеться в повідомленні.

У вересні Модерну теж не поставлять, уточнили в МОЗ. Так як 2 млн доз були поставлені в рамках програми COVAX, а не через держзакупівлі.

З вакцинами інших виробників стан такий:

Вакцина CoronaVac 

  • залишки на національному складі – 2 700 560 доз; на регіональних і місцевих складах – 3 808 082 дози.

Вакцина Comirnaty

  • залишки на національному складі – 37 440 доз; на регіональних і місцевих складах – 523 798 доз.

Вакцина AstraZeneca

залишки на національному складі – 1 807 980 доз; на регіональних і місцевих складах – 1 380 568 доз.

Що стосується вакцини цих виробників – у МОЗ запевнили, що ті, хто має вже першу дозу, отримають другу. Але усі вони доступні також і для першої дози.

“Ще очікуються поставки вакцини. Відповідно до графіку цих поставок, терміну придатності, заявок регіонів, інтервалу введення, можна вирішувати чи саме цю партію використати для другої дози, чи її можна використати для першої, бо от-от отримаємо достатню кількість вакцини для другої”. – уточнили в міністерстві.

Всього станом на 24 серпня 2021 року, на національному, регіональних та місцевих складах знаходяться понад 11 млн вакцин різних виробників.

Протягом вересня 2021 року до України має прибути близько 6,5 млн доз вакцини проти COVID-19 різних виробників, за даними міністерства. Це вакцини тих виробників, які використовуються зараз, уточнили в МОЗ.

До кінця року Україна має отримати близько 47 млн доз вакцини проти COVID-19 закупленої за кошти держбюджету (близько 39 млн доз) та безоплатно, в рамках COVAX (близько 8 млн доз).

Нагадаємо, у Києві за добу вакцинували майже 26 тисяч людей. Дві дози COVID-щеплення отримали вже понад 533 тис. киян.

Фото: facebook