Зокрема, у МОЗ спростували інформацію про те, що одна з побічних реакцій на вакцини від COVID-19 – повна сліпота.

Міністерство охорони здоров’я України поширило нові спростування деяких антинаукових тверджень про вакцинацію. Побачити публікацію можна на Facebook-сторінці відомства.

  • Медичний журнал «Ланцет» розгромив злочинну політику примусу до вакцинації

У МОЗ зазначили, що «Медичний журнал «Ланцет» розгромив злочинну політику примусу до вакцинації», –це масово поширені спотворені результати дослідження, опубліковані 29 жовтня 2021 в медичному журналі The Lancet Infectious Diseases.

“У мережі суттєво спотворили висновки вчених. У дослідженні йдеться про те, що наявні вакцини залишаються ефективними для запобігання тяжким захворюванням і смертям від COVID-19. Автори публікації також наголошують на важливості подальших заходів у сфері охорони громадського здоров’я для зменшення поширення вірусу навіть серед вакцинованих”, – пояснили у міністерстві.

Більше інформації – ​​за посиланням.

  • Українців без їхньої згоди «пустять на органи»

За даними МОЗ, чергова дезінформаційна хвиля накрила український сегмент соціальних мереж. Користувачі масово поширюють відео з неправдивими твердженнями про новий закон для системи охорони здоров’я України у галузі трансплантації. У роликах стверджується, що відтепер українці нібито «підуть на органи навіть без їхньої згоди», а анатомічні матеріали померлих громадян нібито «почнуть масово розпродавати за кордон». Повідомляється, що нововведення є настільки радикальними, що «родичів позбавлять можливості навіть поховати померлого».

“Силоміць вилучати анатомічний матеріал в українців не будуть. Закон дозволяє дати прижиттєву згоду чи незгоду на донорство своїх органів для трансплантації у разі смерті. Рішення щодо донорства можна змінити протягом життя”, – зауважили у відомстві.

Більше інформації – за посиланням.

  • Одна з побічних реакцій на вакцини від COVID-19 – повна сліпота

У МОЗ повідомили, що користувачі соцмереж поширюють інформацію про те, що серед побічних реакцій на вакцини проти COVID-19 зареєстровано тисячі випадків різних захворювань очей та сотні випадків повної сліпоти. Вони начебто посилаються на дані Агентства з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення Великої Британії.

“Експерти організації Health Desk заявляють, що на сьогодні не встановлено зв’язку між вакциною мРНК від COVID-19 і сліпотою”, – спростували інформацію МОЗ.

Більше про цей міф – за посиланням.

  • Українці, які отримали тисячу гривень за вакцинацію, мають подати декларацію про доходи

За даними МОЗ, у мережі поширюється інформація про те, що громадяни України, які отримали тисячу гривень за вакцинацію проти COVID-19, зобов’язані подати річну декларацію про доходи.

“Виплати, отримані в рамках програми «єПідтримка», не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб і не підлягають оподаткуванню. У коментарі StopFake Державна податкова служба України також підтвердила, що громадянам України не потрібно декларувати цю виплату”, – пояснили у міністерстві.

Більше у спростуванні – за посиланням.

  • Аргентинський футболіст Серхіо Агуеро завершує кар’єру через наслідки вакцинації

МОЗ спростовує поширену інформацію про те, що аргентинський футболіст Серхіо Агуеро змушений попрощатися з футбольною кар’єрою через проблеми з серцем, начебто спричинені вакцинацією від COVID-19. «Уколопропаганда зробила своє! І таких зараз сотні спортсменів! Пропаганда калічить, вона вбиває мрію, улюблену справу, людину…» – стверджують користувачі соцмереж.

“Кардіолог футболіста спростував усі припущення про те, що завершення кар’єри Агуеро було викликане COVID-19 або пов’язане із вакцинацією. Причиною проблем зі здоров’ям у 33-річного гравця став крихітний шрам поряд із серцем після серцевої абляції. Проблеми із серцем у футболіста з’явилися ще у 2004 році”, – написали у відомстві.

Більше у спростуванні – ​​​​за посиланням.

Фото: unsplash