Зокрема, у МОЗ спростували інформацію про те, що ПЛР-тести є радіоактивними.

Міністерство охорони здоров’я України поширило нові спростування деяких антинаукових тверджень про Covid-19. Побачити публікацію можна на Facebook-сторінці відомства.

  • ПЛР-тести є радіоактивними

За даними МОЗ, у мережі поширюють відео, яке нібито доводить, що ПЛР-тести є радіоактивними і, відповідно, небезпечними. На відео жінка, що розмовляє німецькою, підносить паличку з ПЛР-тесту до приладу, який починає пищати. Підпис до відео російською повідомляє: «Радіоактивні тести ПЛР».

“Перед нами типовий відеофейк. На відео паличку для ПЛР-тесту підносять до приладу, який визначає напруженість електричного поля. Цей прилад не призначений для вимірювання радіоактивного випромінювання”, – зауважили у Міністерстві.

Більше інформації – ​​за посиланням.

  • Ротшильди запатентували метод тестування на COVID-19 за чотири роки до пандемії

У відомстві зазначили, що у соціальних мережах з’явилася чергова конспірологічна теорія, пов’язана з пандемією COVID-19. Так, стверджується, що династія Ротшильдів запатентувала спосіб тестування на COVID-19 ще 2015 року, задовго до початку пандемії. Усе це, на думку прихильників теорій змов, вказує як на штучність пандемії, так і на тих, хто стоїть за «великим перезавантаженням».

“Йдеться про низку патентів щодо схожої технології – методики збору та аналізу біометричних даних і життєвих показників пацієнта або кількох пацієнтів одночасно. Першу спробу її запатентувати було зроблено у 2015 році. З часом технологія вдосконалювалася, подавалися нові заявки на патенти, а в 2020 році з’явилася згадка про COVID-19”, – пояснили у МОЗ.

Більше інформації – за посиланням.

  • Очільник ВООЗ заявив, що вакцини проти COVID-19 «використовують для вбивства дітей»

За даними МОЗ, у соціальних мережах розповсюджують чергову дезінформаційну новину про те, що генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Гебрейесус нібито визнав «смертоносність» вакцинації проти COVID-19. «Як ми бачимо, деякі країни використовують бустери [вакцини проти коронавірусу] для вбивства дітей, що є неправильним», – цитують очільника ВООЗ користувачі.

“Генеральний директор ВООЗ став об’єктом для поширення дезінформації після того, як зробив обмовку під час виступу перед пресою 20 грудня 2021 року. Тедрос Гебрейесус на пресбрифінгу розкритикував масові програми ревакцинації проти COVID-19, які стартували в заможних країнах. Очільник ВООЗ наголосив, що в усьому світі на тлі пандемії збільшується розрив у доступі до вакцинації між розвиненими промисловими країнами та державами, які лише почали розвиватися. Гебрейесус наголошував на тому, що на тлі нового штаму «Омікрон» необхідно замислитися про перерозподіл вакцин”, – прокоментували у Міністерстві.

Більше про цей міф – за посиланням.

  • У Франції поліція тікає від протестувальників проти карантинних обмежень

У МОЗ спростовують інформацію про те, що у Франції поліція втікала від протестувальників проти коронавірусних обмежень. Доказом нібито є відео такої події. На ньому видно, як під час вуличних заворушень у поліцейських, що відступають, жбурляють різними предметами і б’ють їх.

“Оприлюднене відео не має нічого спільного із пандемією COVID-19 та пов’язаними із нею обмеженнями. Причиною вуличних заворушень у Франції стало рішення влади заборонити зйомку поліцейських”, – зауважили у повідомленні.

Більше у спростуванні – за посиланням.

  • Маніпуляція: 2,5 мільйона жертв після вакцинації від COVID-19 – статистика ВООЗ

За даними МОЗ, користувачі мережі поширюють нібито офіційну статистику Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) побічних ефектів від різних препаратів, серед яких і вакцина від COVID-19. «ВООЗ опублікувала статистику побічних реакцій від їхніх різних хімікатів. В останньому рядку красується COVID-вакцина з рекордом майже 2,5 млн. жертв. Всього за рік!», – йдеться у дописі.

“Наведена таблиця не є офіційною статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я. База VigiAccess є сховищем звітів про ймовірні побічні ефекти різних лікарських препаратів. Дані з бази не означають, що лікарський препарат або діюча речовина викликають ефект, що спостерігається, або є небезпечними для використання. Також не можна порівнювати безпеку лікарських засобів, використовуючи інформацію з VigiAccess”, – пояснили у Міністерстві.

Більше у спростуванні – ​за посиланням.

Фото: unsplash