Міністр Максим Степанов уточнив, що після 25 січня буде карантин з дещо іншими обмеженнями.

Продовжувати дату локдауну, який триває в Україні 8-24 січня, у Мінохорониздоров’я передумали. Проте його можуть повторити, якщо буде “надкритична ситуація”, сказав міністр Максим Степанов в ефірі “Сніданку 1+1“.

Він уточнив, після 25 січня в Україні продовжиться загальнонаціональний карантин з іншими обмеженнями.

У нас в країні на сьогоднішній день карантин встановлений до 28 лютого з певним періодом посилених обмежень від 8 до 24 січня. Це такий режим. Починаючи від 25 січня, буде карантин з іншими обмеженнями, з іншим режимом. Зокрема, це стосується нашої стратегії: ми хочемо далі повернутися до адаптивного карантину. Тоді, залежно від епідеміологічної ситуації, визначають той чи інший рівень обмежень“, – сказав міністр.

Проте він не відмовився від своїх слів про те, що суворий карантин можуть повторити у тому випадку, якщо в Україні буде надкритична ситуація із великою кількістю хворих.

Якщо буде різке зростання захворюваності на коронавірус. Йдеться про можливості медичної системи. Якщо ми прив’язуємося до кількості, то це близько 30 тисяч хворих. Утім, це і кількість госпіталізованих, і кількість важких пацієнтів, і зростання – з якою швидкістю воно відбувається“, – зазначив Максим Степанов.

Він уточнив, що логіка нинішнього локдауну – зменшення контактів після новорічних і різдвяних свят, коли потенційно могли масово інфікуватися люди під час зимових гулянь.

Нагадаємо, раніше очільник МОЗ заявляв, що локдаун після 24 січня треба продовжувати і що на цьому навіть наполягають епідеміологи.

Фото: Фейсбук