Проблеми із серцево-судинною системою виникають у близько 20% госпіталізованих хворих на COVID-19

COVID-19 впливає на організм людини з різних сторін. У першу чергу вона впливає на дихальні шляхи, але серцево-судинна система також перебуває під прицілом коронавірусу.  Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

У МОЗ зазначили, що пацієнти, які до інфікування COVID-19, мали проблеми із серцево-судинною системою, є більш вразливими до тяжкого перебігу коронавірусної хвороби чи смерті. Водночас, часто проблеми із серцево-судинною системою розвиваються у пацієнтів через COVID-19, хоча до цього вони цих проблем не мали.

Дослідження свідчать, що проблеми із серцево-судинною системою виникають у близько 20% госпіталізованих хворих на COVID-19. Зокрема, захворювання спричиняє ушкодження міокарда і порушення функції серця. Хвороба впливає на серцевий м’яз, що спричиняє запалення міокарда, а у важких випадках – утворює навіть рубці.

Окрім того, запалення міокарда може спричиняти так званий “цитокіновий шторм”. Останній – потенційно летальна реакція імунної системи. Проте дослідження щодо того, як саме коронавірус впливає на цей м’яз досі тривають.

У МОЗ зауважили, що якщо у хворого є запалення легень, то правий шлуночок серця повинен працювати більш інтенсивно, щоб доставити кров до легень. Як наслідок, COVID-19 може спричинити правосторонню серцеву недостатність.

Крім того, коронавірусна хвороба може викликати запалення в оболонці кровоносних судин, які транспортують кров по всьому тілу. Це може призвести до утворення тромбів та підвищенню ризику ішемії чи інсульту, зменшенню рівню кисню в крові.

До того ж, під час зниження рівню кисню в крові серцевий м’яз більше не отримує достатньо його від легень, і відбувається подальше пошкодження серця.

У МОЗ нагадали, що єдина можливість уникнути тяжкого перебігу коронавірусної хвороби та смерті є вакцинація. Адже саме вакцинація рятує життя від вірусу, який призводить до пошкодження різних систем та органів людини.

До слова, знайти найближчий пункт щеплення можна за посиланням.

Фото: unsplash