Виготовити зразок нового взуття планують найближчим часом.

Про це повідомив міністр оборони Сергій Таран під час засідання Кабінету міністрів сьогодні, 7 липня.

Зокрема міністр зазначив, що Міноборони закупить нові моделі взуття для військовослужбовців-жінок, які братимуть участь у військовому параді до 30-річчя Незалежності України.

«Після того, як окремі політичні сили роздмухали питання, зробивши з мухи слона, я провів певні заходи з метою нейтралізації цих «наїздів» і вважаю, що цей наїзд був абсолютно інспірований, безпідставний. Зокрема, наказ щодо встановлення форми одягу для жінок-військовослужбовців, який передбачав саме такі туфлі, в яких звинувачують Міністерство оборони, був прийнятий ще в 2017 році. І це звичайні жіночі туфлі для парадної форми одягу. На параді передбачається, що бойові частини мають йти в польовій формі одягу, в берцях, а небойові, тобто всі військові навчальні заклади, йдуть в парадній формі одягу», – зазначив міністр.

Сергій Таран також нагадав, що зустрічався з жінками-військовослужбовцями, що братимуть участь у марші. Під час зустрічі сторони спілкувався зокрема й щодо проблеми взуття.

«Взуття дійсно незручне. Я до цього з цим взуттям не стикався, після того, як воно в 2017 році було прийнято і введено. Зараз після розмов із жінками-військовослужбовцями ми з’ясували, що ці туфлі по-перше, звалюються з ноги під час ходьби, по-друге, вони мають високий підбір, який не дозволяє комфортно йти жінці в строю», – пояснив Сергій Таран.

До того ж, за словами міністра, протягом минулого тижня в Міноборони вже розробили новий зразок туфель, які мають шнурки та низькі підбори.

«Я сподіваюсь, що ми протягом найближчого часу зможемо виготовити експериментально це взуття в необхідній кількості для комплектування цієї коробки (зі 150 осіб – ред.) жінок-військовослужбовців. Якщо буде позитивний досвід використання нового взуття, то ми потім приймемо його за основу і будемо всім жінкам надавати», – наголосив міністр оборони.

Нагадаємо, раніше в мережі обурилися тим, що курсантки тренуються до Параду захисників маршувати на підборах. На думку людей – це знущання над дівчатами.

Анатолій Прошин, начальник Служби зв’язків із громадськістю сухопутних військ, розповів, що, відповідно до наказу міністра оборони, парадною формою військовослужбовців жінок передбачене взуття на підборах. Водночас військовий зазначив, що надалі буде вирішене питання щодо того, чи маршуватимуть курсантки на підборах під час параду.

Фото: фейсбук