У Мінкульті повідомили, що немає відомостей про погодження науково-проектної документації з демонтажу радянського герба на монументі Батьківщина-мати і надання дозволу на проведення робіт.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За даними відомства, демонтаж зображення – технологічно складний процес, який вимагає залучення спеціалізованих монтажних організацій зі спеціальною технікою, значних фінансових витрат і може привести до порушення цілісності пам’ятника і спотворення його зовнішнього вигляду.

У Мінкульті додали, що питання демонтажу герба, термінів і джерел фінансування поки знаходиться на стадії обговорення.

У відомстві заявили, що монумент Батьківщина-мати і пам’ятник Щорсу в Києві занесені до реєстру нерухомих пам’яток України, тому на них не поширюється дія закону Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і заборони пропаганди їх символіки.

У Мінкульті акцентували, що на сьогодні відповідні пакети документів з переміщення зазначених пам’ятників їм не надходили. При цьому, надання дозволу на переміщення пам’яток національного значення належить до повноважень Кабінету міністрів України.

Фото: піксабей