День Конституції України щорічно відзначають 28 червня.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Міністерства культури та інформаційної політики України.

У понеділок, 28 червня 2021 року, виповнюється 25 років із Дня ухвалення Конституції України. Після Акту про проголошення незалежності України, цей документ став другим наріжним каменем у будівництві української демократії. Як і будь-яка демократична конституція, український основний закон ставить повагу до людської гідності та свободи за найвищу цінність.

Із нагоди 25-річчя Конституції України у Мінкульті створили промо-ролик, який опублікували в мережі.

«За даними соціологічних опитувань, лише 10% українців знають про свої права, закріплені в основному законі держави. Тому за режисерським рішенням статті Конституції загорнуті у вірші, що сприятиме запам’ятовуванню базових меседжів, закладених в Конституції України», – зазначили в Міністерстві.

Цікаво, що крім ознайомлення з базовими правами та свободами, відео розповідає й про державні символи України, закріплені в Конституції України. Також у ролику можна дізнатися про єдину державну українську мову, непорушність державного кордону, суверенітет України та нагадує про те, що Крим є беззаперечною частиною України.

До слова, у Міністерстві культури розробили спеціальні рамки для аватарів у соціальних мережах під назвою «Моя Конституція 25 років», які ви можете знайти та застосувати на своїй сторінці за посиланням.

Фото: МКІП