В своїх деклараціях чиновник про нього не згадував.

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков є співзасновником офшору Officium SW Ltd. (Тортолла, Британські Віргінські острови). Про це свідчить база даних Offshoreleaks, де оприлюднено матеріали Pandora Papers, пишуть «Наші Гроші».

Повідомляється, що Officium SW Ltd. було засновано у липні 2018 року Кубраковим та його партнерами Русланом Крамаренком та Іллею Солодовським. Коли Кубраков балотувався у Верховну Раду у 2019 році та подавав декларацію кандидата в нардепи від «Слуги народу» та на посаду голови «Укравтодору», в цих деклараціях він вказував дані про корпоративні права станом на 2018 рік і цей офшор тоді не задекларував.

Не задекларував цей офшор Кубраков і пізніше, коли подавав річні декларації як голова «Укравтодору», зазначають розслідувачі.

В українських реєстрах немає даних про цей офшор. Відомо, що Крамаренко, Солодовський та Олександр Томашпольський до серпня 2021 року були засновниками співзвучного ТОВ «Офіціум». Зараз ця фірма перейменована на «Фавор лімітед», директором замість Лариси Кулик призначено Улугбека Ахмаджонова з Узбекистану, а саму фірму перереєстровано з Києва на Запоріжжя.

Повідомляється, що Кубраков за роки на держслужбі декларував власність у литовській фірмі MDL house service («МДЛ хаус сервіс») та українських компаніях ТОВ «Місто для людей контактний центр Київ», ТОВ «Місто для людей розрахунковий центр», ТОВ «Місто для людей центр білінгової підтримки», ТОВ «Місто для людей Контактний центр».

У липні 2021 року Кубраков задекларував продаж Руслану Крамаренку корпоративних прав на суму 9,86 млн грн. Однак які саме права продав – невідомо. Також Кубраков придбав облігації внутрішньої державної позики на 5,00 млн грн.

Видання також зазначає, що Руслан Крамаренко у 2010-2014 роках був заступником голови КМДА Олександра Попова, а раніше працював у Кабінеті міністрів Віктора Януковича.

Ілля Солодовський в 2011 році був введений до наглядової ради «Укртелекому». Він був директором ТОВ «ЄСУ», через яке проводилась приватизація «Укртелекому». За даними «Української правди», «близьке оточення Льовочкіна – Георгій Дзекон та Ілля Солодовський – були виведені з-під удару [за збиткову для України приватизацію]. Спочатку їм висунули підозру, але через два місяці їх зняли з розшуку».

Після обрання президентом Володимира Зеленського фірма Солодовського ТОВ «ЮНІП Україна» стала постачальником обладнання для парковок у Дніпрі, Вінниці та Львові.

Сам Кубраков у 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії «Слуга народу» номером 30 у списку як безпартійний. В листопаді 2019 року очолив «Укравтодор», з травня 2020 року — міністр інфраструктури.

Нещодавно ЗМІ показали фото, як Кубраков в компанії Зеленського та Єрмака дивився футбол в одному з київських пабів.

Фото: Фейсбук