Також роз'яснили, як згенерувати "Дія.Підпис".

Детально про завантаження COVID-сертифікатів розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

COVID-сертифікат — це цифрофий документ у застосунку “Дія”, який підтверджує статус про вакцинацію. Сертифікат діятиме впродовж 180 днів, з моменту отримання повного курсу вакцинації.

COVID-сертифікат можна згенерувати в декілька кліків:

Потрібно оновити застосунок у PlayMarket або AppStore. Потім у Дії треба натиснути “Послуги”, вибрати пункт “COVID-сертифікати” та “Згенерувати сертифікат”. Далі “Дія.Підписом” потрібно підписати заяву на передачу даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) до Дії“, – зазначив міністр.

Він додав, що “Дія.Підпис” потрібен замість того, щоб затверджувати папірці в кабінетах.

Це унікальна у світі технологія електронного підпису за FaceID, яку ми використовуємо першими”, – зазначив Михайло Федоров.

Як згенерувати “Дія.Підпис”?

  • Протріть фронтальну камеру, щоб випадкові відбитки пальців не заважали ідентифікації. Краще робити це на однородному тлі та із яскравим освітленням.
  • Наведіть камеру на обличчя. Потрібно, щоб воно потрапило в зелену рамку на екрані.
  • Виконайте вказівки застосунку. Треба буде нахилити голову чи покрутити обличчям, щоб система змогла перевірити ваше фото із біометрією в реєстрі.
  • Система робить фінальне фото — і все. Отже, ніхто не зможе підробити ваш підпис, бо ви підтвердили свою особу.

Після цього сертифікат з’явиться поруч із іншими цифровими документами користувача застосунку.

Як перевірити дійсність COVID-сертифіката?

Це можна буде зробити за QR-кодом. У QR-коді закодований документ. В аеропорту, коли громадянин України прибуде в іншу країну, у нього перевірять фізичний закордонний паспорт. А також зчитають QR-код COVID-сертифікату в Дії.

Ваші медичні і персональні дані не передаються в інші країни і розміщені тільки у вашому телефоні та в ЕСОЗ“, – запевнили в Мінцифри.

Нагадаємо, нещодавно Єврокомісія визнала цифрові COVID-сертифікати українців у “Дії.

Фото: Фейсбук