Цивілізаційну перевагу країн будуть визначати не викопні ресурси, а інтелектуальні.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

«Як правило, освіта у міських школах є більш якісна, ніж у сільських. Причина добре відома: малокомплектні школи з застарілою базою, в яких один педагог часом змушений читати декілька предметів, спеціалізуючись «на всьому потрохи», – зазначила віцепрем’єрка Ольга Стефанішина.

Наразі в Україні вже декілька років триває велика освітня реформа – створення мережі опорних шкіл, із сучасними комп’ютерними класами, швидкісним Wi-Fi, професійними спортивними майданчиками. Водночас до цих шкіл будуть вести рівні дороги і ходити спеціальні автобуси.
Цікаво, що лідером в організації опорних шкіл сьогодні є Кіровоградська область. Тут вже працює 80 опорних шкіл та 196 філій. Школярів підвозять 79 нових автобусів, закуплене нове навчальне обладнання, а інтернет «літає» зі швидкістю 100 Мбіт/с. Школи також є інклюзивними, тож діти з інвалідністю мають рівні можливості для навчання.
Також завдяки новому підходу до освіти, Кіровоградська область увійшла до п’ятірки областей за кількістю переможців конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, збільшилася кількість переможців олімпіад. А за національними результатами ЗНО Кіровоградщина перемістилися з останньої п’ятірки до середини рейтингу.
Віцепрем’єрка наголосила, що запит на якісну освіту буде щороку зростати у високотехнологічному світі. Цивілізаційну перевагу країн будуть визначати не викопні ресурси, а інтелектуальні.
«Завдання Уряду України на найближчі роки – створити таку систему освіти, щоб українські діти могли успішно вступати в національні або європейські виші, незалежно від того, яку школу вони завершили. Це євроінтеграція!», – наголосила віцепрем’єрка.
Деталі про урядову інформаційну кампанію EUКраїна тут.

Мета інформаційної кампанії #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту ЄС Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах і змінюють на краще життя українців.

Фото: EUКраїна