Жінки-військові 4 години на день готуються до параду на підборах.

Світлини з тренування дівчат до Параду захисників опублікували на Facebook-сторінці Міністерства оборони України.

Євген Балабушка, майор та викладач Військового інституту КНУ ім. Т. Шевченка, розповів, що наразі тренування відбуваються двічі не день: зранку – із 7:30 до 8:30 й після обіду – із 15:00 до 18:00.

«Між тренуваннями дівчата відпочивають. Обрали такий час, щоб не проводити підготовку під час найбільшої спеки. За цим графіком займаються всі «коробки», що залучені до участі в параді. Є ймовірність, що ближче до 24 серпня графік тренувань ставатиме щільнішим», – зазначив офіцер.

Однак людей у соцмережах обурив зовнішній вигляд дівчат, які братимуть участь у параді до Дня незалежності України.

На опублікованих світлинах можна побачити, що курсантки крокують в однакових футболках кольору хакі та камуфляжних штанах. На ногах у дівчат – туфлі на підборах.

У соцмережах пишуть, що замінити зручне взуття для жінок-військових на підбори – це збільшення можливості нашкодити здоров’ю дівчат.

Деякі люди порівнюють це з традиціями тоталітарних режимів.

До слова, коментарі до допису у Facebook Міністерство оборони обмежило.

Водночас своє обурення висловила й нардепка Ірина Геращенко.

«Ми важко виборювали право жінок на кар’єру в секторі безпеки і оборони , ми пройшли величезний шлях. Але проблем залишається багато. Нещодавно ми критикували міністра Тарана, що жінки в армії досі не мають спеціальної білизни, їм видають чоловіче спіднє…, немає бронежилетів з врахуванням особливостей жіночоі фігури. Але мені в голову не могло прийти, що міністр, замість вирішувати проблеми, додумається до підборів на параді! На розпеченому асфальті! Так, існує наказ, в якому вказані зразки військової форми для жінок, там передбачені підбори влітку і взимку. Але ж це не питання параду і плацу, де чоловіки крокуватимуть в берцях! Це не рівність! Це приниження!» – наголосила пані Ірина.

Водночас нардепка зазначила, що спільно з Іриною Фріз, Іванною Климпуш-Цинцадзе та Марією Іоновою готує запит до Володимира Зеленського як до головнокомандувача щодо цієї ситуації.

Сьогодні, 2 липня, жінки Парламенту нібито подарували міністру оборони туфлі. Відповідні світлини опублікував на своїй Facebook-сторінці Ян Доброносов.

Фото: фейсбук