Жителів селища та околиць просять поки не повертатися в домівки.

Про це повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар.

За його словами, окрім Макарова, серйозно постраждали ще кілька населених пунктів територіальної громади.

Зараз поки що ми підраховуємо не збитки, а руйнування. Їх дуже багато. 21 населений пункт у нашій громаді був під обстрілами. Щодо Макарова, то станом на вчора ми нарахували 101 повністю зруйнованих будівель. Пошкоджено – понад 400 будівель”, – сказав Токар.

Триває підрахунок померлих: “У нашій громаді спочатку виявили загиблими 132 особи. Родичі почали ховати їх. Зараз разом із поліцією займаємося тими, кого поховали неналежним чином, адже люди ховали там, де могли – у дворах, у садах. Позавчора підняли на поверхню 17 людей, учора – 23. Така робота триває. Знаходимо й дітей… Більшість людей загинули під час спроби евакуюватися з окупованої території”, – пояснив Вадим Токар.

Він також розказав про “сюрпризи”, які після себе залишили російські окупанти. Через ці “сюрпризи” в районі активно їде розмінування.

“Вчора був випадок, коли в полі підірвалася машина з електриком та двома саперами. Вони здавали назад і вибухнула задня частина машини, кабіна залишилася цілою. Люди залишилися цілими. Є випадки, коли люди знаходять у квартирах і будинках снаряди, що не розірвалися, розтяжки”, – додав селищний голова.

Селищний голова закликав людей поки що не повертатися до Макарова. “Просимо місцевих жителів поки не повертатися. Потрібно дати можливість нормально попрацювати саперам та комунальним службам. Люди, які повертаються, не розуміють, що у нас не працює жоден із магазинів, жодна з аптек, жодна із заправок. Лікарня працює у “польових” умовах. Ми ставимо за мету провести необхідні роботи за 2-3 тижні, але реально знадобиться не менш як місяць. Та й військова обстановка ще не та”, – резюмував він.

Фото: Фейсбук