Майстри «Ательє 36» розкажуть основи друкарства та покажуть, як правильно працювати на ручному верстаті.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Творча майстерня «Ательє 36» на Андріївському узвові проводить дні відкритих дверей. Там обіцяють не тільки показати старовинні верстати, а й при вас створити гравюри.

Усі охочі можуть відвідати майстерню та побачити, як фахівці виконують роботи в стилі ручного друку. Водночас можна долучитися до цього й власноруч.

Журналістка телеканалу «Київ» під керівництвом майстрині Іванни Стратійчук спробувала виконати просту форму високого друку на матеріаді ПВХ.

«ПВХ – це сучасний матеріал, яким ми заміняємо ліногравюру. На основі цього матеріалу проводимо заняття дл початківців. Тобто це наш основний матеріал, який дозволяє демократично, швидко, доступно навчати людей різним графічним технікам. Потім, коли вони захочуть, то зможуть перейти на більш дорогі та складні матеріали», – розповіла Іванна Стратійчук, майстриня.

Високий друк – процес, коли фарба закриває виступаючі частини рельєфу, підготованого заздалегідь. Коли фарбу забивають у заглиблені частини рельєфу – це глибокий друк.

Цікаво, що одна й та ж форма рельєфу може використовуватися для різних видів друку.

Сам друк відбувається на спеціальному ручному пристрої, який перебиває фарбу з рельєфу на папір.

Усі відвідувачі творчої майстерні, які прийдуть у дні відкритих дверей, можуть самостійно зробити свій витвір мистецтва. Роботу, до слова, потім дарують на згадку.

Фото: скріншот