Аби попередити можливі аварії, слід відновити обрізку чагарників та гілля дерев вздовж повітряних ліній електропередачі, повдіомили в ДТЕКу.

ДТЕК “Київські регіональні електромережі” розчистить в липні 400 кілометрів трас ліній електропередачі. Про це повідомляє прес-служба.

Повідомляється, що під час негоди падіння дерев та контакт гілок з електромережами стають основною причиною аварійного відключення електропостачання. Аби попередити можливі аварії, компанія відновить обрізку чагарників та гілля дерев вздовж повітряних ліній електропередачі, яку вимушено переривали з початку військових дій в області. Протягом липня планується розчистити понад 400 кілометрів охоронних зон ліній електропередачі від гілля дерев, що знаходяться у небезпечній близькості від мереж.

В компанії зазначають, що відповідно до законодавства спеціалісти обрізають гілля в охоронній зоні поблизу електроліній напругою 10 кВ і вище, а також біля електроліній напругою 0,4 кВ біля будинків і присадибних ділянок людей, які фізично не в змозі самостійно забезпечити чистку – людей з інвалідністю. В усіх інших випадках мешканці або землекористувачі повинні робити це самостійно.

Попередньо спеціалісти визначають найпроблемніші ділянки та складають план-графік розчистки трас. Як правило, провести чистку трас на одній-двох вулицях можна протягом одного дня, але якщо об’єм робіт надто великий, планові вимкнення здійснюють у кілька разів.

Задля безпеки працівників, які виконуватимуть обрізку дерев вздовж ліній, компанія тимчасово знеструмлюватиме електромережу за графіками. У зв’язку з військовим станом у країні та згідно з постановою регулятора, компанія тимчасово закрила доступ до інформації про відключення та терміни відновлення електропостачання на сайті компанії. Графіки відключень спеціалісти компанії повідомляють місцевим громадам та військово-цивільній адміністрації” — йдеться у дописі.

Раніше ми писали, що ремонтники відновили світло для 100 тис родин, знеструмленим через негоду на Київщині.

Фото: Фейсбук