У Київській інфекційній дитячій лікарні залишилося лише 1 вільне місце для дитини з коронавірусом.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

У столичних дитячих лікарнях збільшується кількість малечі, хворої на COVID-19.

Знімальна група телеканалу «Київ» відвідала Київську міську дитячу клінічну інфекційну лікарню, що на вул. Дегтярівській, 23, щоб дізнатися, яка там наразі ситуація.

Медзаклад поділили на дві зони: чиста, куди не потрапляють хворі коронавірусом, та брудна – бокси, де лікують пацієнтів, що мають загрозу або вже хворіють на COVID-19.

Ситуація в лікарні за останній місяць стала критичною. Завантаженість наразі – 70%. Водночас залишилося тільки 1 вільне місце для дитини, хворої на COVID-19.

Щодня привозять 10-15 дітей. Важливо, що останнім часом до лікарні почали потрапляти діти в більш важкому стані, ніж раніше.

«За останній місяць кількість дітей, які госпіталізуються до нашої лікарні, виросла в 3-4 рази. Це – переважно діти з тяжкими й середньо-тяжкими формами COVID-19. Тяжкість обумовлена наявністю пневмонії чи дихальної недостатності, а також ураженнями нервової системи. Це є двома причинами для госпіталізації. Також кладемо на стаціонар, якщо протягом декількох днів у дитини висока температура – понад 39 градусів», – розповів Сергій Крамарьов, завкафедри інфекційних хвороб.

Наразі в реанімаційному відділенні перебуває 4 дитини. Окрім цього, двоє дітей підключені до апаратів ШВЛ.

Світлана Чістякова, мама Олексія, із яким вони разом хворіють на COVID-19 та лікуються на стаціонарі, розповіла про перші симптоми коронавірусу, які були в її родині.

«Перший симптом був в Олексія – вночі різко піднялася температура до 39 градусів. Усю ніч намагалася збити, а на ранок ми вже потрапили до лікарні. Я себе тоді відчувала чудово, однак пізніше теж піднялася температура. Такі ж симптоми проявилися й у мого чоловіка, який наразі лікується вдома. Тобто ми захворіли в один період усі», – зазначила пані Світлана.

Родина Чістякових хворіє вже 4 дні. Температуру збивають медпрепаратами. Ускладнень поки нібито немає.

До слова, керівництво дитячої інфекційної лікарні запевнило, що наразі в закладі є всі необхідні медикаменти для лікування хворих на COVID-19.

Нагадаємо, із 5 квітня в столиці посилюють карантинні обмеження. Повний перелік заборон читайте тут.

Фото: фейсбук