Рахунки з авансовими платежами кияни отримають вже цього місяця.

Про це повідомили в прес-службі «Київтеплоенерго».

Кияни з липня 2021 року отримуватимуть рахунки з авансовим платежем за опалення. Громадяни за бажанням зможуть оплатити опалення наперед, щоб менше сплачувати взимку.

Зокрема в рахунку-повідомленні з’явиться окремий рядок із рекомендованим авансовим платежем за опалення. Якщо ви за бажанням оплатите цей «аванс», то зможете так зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет узимку та не накопичуючи борги за тепло.

Водночас тепловики зможуть акумулювати отримані авансові платежі, щоб закупити природний газ для стабільного проходження опалювального сезону 2021/2022.

Нагадаємо, що авансові платежі з’являться через те, що з осені в Києві та низці інших міст України може збільшитися вартість гарячої води та опалення.

Попередньо, за запропонованими ГК «Нафтогаз Трейдинг» угодами, ціна газу становитиме 7,6 грн/куб. м, а його транспортування — 1,6 грн/куб. м. При цьому вартість газу у структурі тарифів «Київтеплоенерго» досягає 80%.

Зміна умов та цін закупівлі газу створює кризову ситуацію, враховуючи відсутність обігових коштів. Адже наразі споживачі сплачують за надані послуги на умовах післяплати, тобто з відстрочкою у 20 днів після отримання послуг. Надалі цього механізму не буде.

«Ми запроваджуємо механізм рекомендованого авансового платежу, щоб зменшити обсяги нарахувань для людей взимку. Сума рекомендованого платежу визначається на основі прогнозованого обсягу споживання у певному розрахунковому періоді. Це близько 10 грн/кв. м опалювальної площі. Авансовий платіж відображатиметься в особових рахунках клієнтів як переплата. Тобто фактично кияни сплачують наперед і гарантовано менше платять взимку», — розповів Костянтин Лопатін, директор СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго».

Цікаво, що рекомендовані авансові платежі за послуги теплопостачання також дозволять клієнтам уникнути накопичення боргів та штрафних санкцій за прострочення оплати за опалення.

До слова, наразі загальний борг киян за спожите тепло і гарячу воду становить 3,6 млрд грн. Водночас КП «Київтеплоенерго» використовує усі наявні у правовому полі методи роботи з боржниками: від реструктуризації боргу до стягнення заборгованості у примусовому порядку виконавчими службами за судовим рішенням.

Фото: фейсбук