Поки що тварину відпоюють чаєм та ліками.

У київському зоопарку захворів 46-річний самець горили на ім’я Тоні. Тварина майже не гуляє вольєром і відмовляється від їжі, а щоб їй допомогти, доведеться застосувати загальну анестезію — розповіла у прямому включенні журналістка програми «Київ. Newsroom» телеканалу «Київ».

За словами ветеринарів KyivZoo, такий вік для горили — це глибока старість (вони живуть до 50-55 років), і за людськими мірками Тоні вже за 80. Попри це, здоров’я тварини підтримують завдяки спеціальному харчуванню, однак загострення все ж трапляються.

«У горили Тоні кишкова непрохідність. Зараз ми консультуємося з українськими лікарями, і з зарубіжними, проводимо консиліуми по його лікуванню. І напевно, будемо застосовувати загальну анестезію… у нас ця проблема вперше, але у горил в такому віці це буває — це зареєстровано і описано» — розповів ветеринар Віталій Кобилінський.

Зараз тварина з’їдає лише третину свого звичного раціону, тому — у найближчі дні їй спробують допомогти, змінивши склад харчування. Якщо це не допоможе — без хірургічного втручання не обійтися. Працівники зоопарку кажуть, що Тоні — дуже розумна горила, яка вміє кликати людей на допомогу, спілкуватися жестами, радіти і сумувати разом із людьми, які його доглядають.

«Він дуже цікавий, активний. А як вид, ця тварина — як людина. Він завжи радіє, виклядає у вікна, якщо до нього хтось прийде. Цікавиться, пропонує шось із їжі комусь із працівників чи відвідувачів, якшо в нього їжа лишається» — розповідають зоотехніки.

Тоні потрапив до київського зоопарку з Німеччини, коли йому було 25 років. Його перевезли за європейською програмою збереження рідкісних видів тварин. У Києві самець мав скласти компанію горилі Дорі, але потомства пара не дала. А у 2004 році Дорі померла, і Тоні залишився одинаком. За словами працівників зоопарку, раніше Тоні мав проблеми з вагою через те, що відвідувачі його підгодовували.

Фахівці звіринця залишаються на зв’язку з кураторами Племінної книги по горилах та виконують усі рекомендації, аби зберегти життя та здоров’я Тоні.

«Одиночні примати — це завжди виклик для зоологічного парку. Адже якась частина особин завжди випадає з соціальної структури. Та в неволі можна облаштувати комфортне життя для них. В цьому напрямі ми й працюємо. Наразі ситуація доволі серйозна і ветеринари вимушені вдатися до анестезії знов. Ми розуміємо певні ризики, але це необхідно, аби мати шанси подовжити йогму життя і допомогти» — розповів директор зоопарку Кирило Тарантін.

Фото: скріншот