Відтепер у повністю нових приміщеннях є сучасне обладення. Зокрема: 3D-принтер, вакуматор, сувід, термомікси та інше.

У Міністерстві освіти і науки України заявили про початок реформи професійної кулінарної освіти.

Улітку 2020 року кулінарного експерта Євгена Клопотенка визнали одним із амбасадорів реформи професійної освіти: він допомагає оновити підходи до навчання кухарів, долучається до створення нового стандарту за цією професією та підвищення кваліфікації викладачів.

Співпрацювати Клопотенко почав із Київським ВПУ швейного та перукарського мистецтва. Про це кухар розповів на своїй Facebook-сторінці.

Наразі оновлена кафедра «Кухар. Кондитер» на базі столичного профучилищя є єдиною в Україні. Про те, чим ця кафедра відрізняється від інших, розповіли в програмі «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

Сьогодні, 26 січня, в училищі відкрили 2 оновлених цехи кафедри «Кухар. Кондитер», ремонт яких тривав із жовтня 2020-го.

Майстерні обладнані не гірше за кухні дорогих ресторанів. У них є навіть 3D-принтер, яких може зробити будь-яку шоколадну фігурку або різнокольорові картинки для тістечок. На оновлення більше 2 мільйонів гривень виділило Міносвіти, а ще 3 мільйони 700 тисяч – Департамент науки і освіти КМДА. Тож тепер студенти навчатимуться тут із великим задоволенням.

Наталія Горбатюк, директорка професійного училища розповіла, що приміщення й до цього були кухарськими майстернями, однак зараз їх повністю змінили.

«У цьому приміщенні було знято все – стеля, стіни, підлога. Ми провели модернізацію цехів більше ніж на 80%. Крім зовнішнього ремонту, у майстернях встановили нову вентиляцію та сучасне професійне обладнання», – зазначила Наталія Горбатюк.

Євген Клопотенко, який керував цим оновленням, розповів, що навіть у його ресторані в 4 рази менше місця та немає такої кількості техніки.

«Насправді, тут більше обладнання, ніж на кухні мого ресторану. Найголовніше, що вся ця техніка відповідає сучасності. Сувід, фрізер, 3D-принтер, вакуматор, шокер, термомікси та інше – все це використовується в сучасній кухні», – наголосив Євген Клопотенко, який консультував училище, як краще переобладнати кулінарні цехи, аби учні отримали максимум знань.

Kyiv Media

До слова, зараз у профучилищі дотримуються всіх карантинних обмежень: приміщення провітрюють, дезінфікують, а студенти навчаються у 2 зміни та користуються засобами індивідуального захисту.

У майбутньому на базі цього закладу освіти планують організовувати короткі курси та майстер-класи з кулінарії.

Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський на своїй Facebook-сторінці зазначив, що столична реформа профосвіти розрахована на те, щоб молоді фахівці після випуску були по-справжньому конкурентоспроможними на ринку праці.

Фото: МОН України