У вітражній залі Національного Музею медицини проходить виставка «Грані палітри».

Про це повідомили у Національному музеї медицини.

За словами організаторів, виставка має на меті показати, що майстрами пензля можуть бути не лише професійні митці. “Ми хотіли відкрити ту «грань палітри», яка б розкрила майстерність лікарів, які займаються мистецтвом”, – зазначили у музеї.

Медик у сучасному суспільстві це людина високоосвічена, яка володіє новими методиками лікування та знається на новітньому обладнанні. Ми звикли бачити лікаря у білому халаті та сприймати його як фахівця, який надає медичну допомогу. І нам не спадає на думку, що лікар може не лише вправно тримати скальпель, оперувати, консультувати, досліджувати, але він також може бути і майстром пензля.
Kyiv Media Kyiv Media

Основу експозиції складають роботи 9 сучасних українських лікарів (психіатри, хірурги, геронтологи, стоматологи, гігієністи, фармацевти), а також картини та матеріали з архівів музею, присвячених художній творчості видатних професорів медицини.

Kyiv Media Kyiv Media

Представлені різні жанри живопису: пейзажі, що переносять глядачів на літні морські узбережжя чи італійські дворики, натюрморти, що зображують щедрі дари природи, квіткові композиції, картину українки у танці, яка символізує нескореність України, Мадонну, що дивиться на нас проникливим поглядом, квіти на полотні, які зачаровують своєю витонченістю та ще безліч цікавинок.

Виставка “Грані палітри” проходить у рамках проєкту «Із життя лікарів. Мистецтво».

Фото: Фейсбук